şükela:  tümü | bugün
  • (bkz: keyfine gore)
    (bkz: keyfi)
  • keyfinin çapına,niteliğine ,kaprisine göre anlamına gelen kelime.
  • eti'nin yeni çukusu.
    keyfince güzel isim olmuş. hem kelime oyunu hem de "ince-keyif" + "keyfine göre" çağrışımlarını çok sevdim.

benzincinin kasasında görüp gofretliyi denedim; oldukça başarılı buldum. bir çeşidi daha vardı ama unuttum.

bir tek tagline/motto karışımı şeye itirazım var: "ipeksi yapı, pürüzsüz deneyim"

bu iki mesaj, aklıma orkid ve veet'i getiriyor. lakin petek doku ve ağdalı bacak ile gıda/çikolata arası etkileşim, takdir edersiniz ki pek leziz değil. umarım değiştirirler.

ama çukuyu harcamayın; deneyin, güzel olmuş.
  • üstündeki yazıyı görmeden alıp yediğim ve kıvamına şaşırdığım, sonradan ipeksi yapı yazısını okuyup aydınlandığım, bayıldığım, sürekli yemek istediğim çikolata.

bu çikolata için denir ki:
    ''özel bir üretim tekniğiyle üretilen keyf'ince çikolatası, damağınızda daha kolay eriyerek sizlere pürüzsüz ve ipeksi bir yeme deneyimi sunarken ürünün inceliği de bu deneyimin daha iyi yaşanmasını sağlar.''

hem inceliği hem tadı hem de kıvamıyla hakkını veren çikolatadır. tedavülden hiç kalkmaması dileğiyle. üreticilerin ellerine sağlık...

önemli edit: palm, hurma yağı vs. içermiyormuş, kakao yağı varmış. abartmadan yemeye devam edilebilir kanımca.
  • bugün bana hediye edilen. 12 li koca bir paket. kütüphaneden çıkarken bana aşık memurlardan biri ile karşılaştım. soğuk bir merhaba ile geçtim yanından. dersim bitince odama geçtim. bir öğrenci geldi kargo varmış teslim etmem gerekiyor falan diye geveledi. ben de kimmiş dedim. cevap nihade tabii birşey almadığım için kargo beklemiyordum şaşırdım. kargo diye sarılmış kare bir kutu verdi çıktı. adım oda numaram falan yazıyor. açtım baktım. kütüphane çıkışı karşılaştığım memur kandilimi kutlamak için göndermiş. not yazmış, şiir yazmış. yalan yok çok ince bir davranış. hoşuma gitti. ama bişey hissedemeyeşime şaşırıyorum. hakikaten kalbim kurudu galiba benim. hoca arkadaşlar yahu nihade öldürdün çocuğu diyorlar. bense ya öyle mi diyorum geçiştiriyorum.