şükela:  tümü | bugün
  • geç dönem "trendy" fiil. her şeyden alınıyor, nasıl iştir anlamadım. cem yılmaz'a gittik şekerim çok keyif aldık. eğlenmedik, zevk almadık bırak onu bunu gülmedik çok keyif aldık. çok keyifliydi ya da. her bir kişide kelime kifayetsizliği bu kadar mı olur sadece keyif mi alınır. hiç eğlenmez misiniz, gülmez misiniz ne bileyim mutlu olmaz mısınız, hoşunuza gitmez mi de sadece keyif alırsınız? esrara mı başladık, benden habersiz kokain yasal oldu da keyif mi alıyoruz topluca; keyif ala ala aya çıkacağız bu gidişle...
  • çok hoşlanmak, eğlenmek, zevk duymak anlamında kullanılan bir deyim. uzun cümleler kurmaya üşenenlerin pratik bir şekilde yaşadıkları, yaşattıkları eğlence ve zevki ifade ediş biçimi.
  • iki lafı bir araya getiremeyenlerin bile son dönemde sıklıkla yaptığı şey. bir mekandan bahsediliyor, aman ne keyifli yer, bir müzik dinlenmiş, çok keyifli müzik. çok keyifli müzik ne demek yahu? dil kırılması mıdır nedir, kulaklarımı tırmalıyor vesselam.
  • ya ben odunum, hayattan tat filan alamıyorum; ya da millet sevgi kelebeği, keyif almadan bir anları geçmiyor.

nefret ettiğim bir ifade. nefret etmemin sebebi, abartılı oluşu mu yoksa insanların saçma sapan anlarda bu öbeği, zönk zönk diye fırtlaması mı bilmiyorum. ama midem bulanırmış gibi bir ifade takınıyorum kim bir yerde keyif aldım dese.

genelde de tv'de duyuyorum bu lafları. yakında futbolcular bile, nasıl bir müsabakaydı sizce lafına, "ben şahsen çok keyif aldım" diyecekler neredeyse hatta diyor bile olabilirler.
  • insanların büyük bir kısmına tanrı tarafından bahşedilmiş olmasının ardından şeytanın oyunlarıyla, insanlığın aç gözlülüğüyle, herkese yar olmayan hal ve durum.