şükela:  tümü | bugün
  • kazaada da vardır.
  • kendi bilgisayarına kuranlar var bunu. yawuklu takip sistemi diye de nitelendirilebilir. sonra da, "abicim bunu silemiyorum ben naapıcam?" diye sorarlar. küfürünüz*
  • internet kafelerde kullanılarak milletin banka şifrelerinin ögrenilmesini ve kendi hesaplarını geçirilmesini sağlayan program.
  • pinpad kullanan banka sitelerinde girilen şifreleri öğrenmek için kullanılamayacak program..
    gerçi bizzat görmedim ama, adamlar bunun mouse hareketlerini takip edenini, tıklanan alanın küçük bir çevresini capture edenini de yapmış..
  • kurulu olup olmadığını anlamanın en basit yollarından biri start-find-files or folders'a girdikten sonra "containing text" bölümüne "fnbr2kjqb3r32blkj3r2" türü götten sallama birşey yazmaktır.. eğer bulunuyorsa keylogger olduğu sonucu çıkartılabilir.. tabi her keylogger bu kadar dangalak da olmayabilir..
    genelde de değildir açıkçası..
  • (bkz: blogger)*
  • alternatif çözüm olarak örneğin şifremiz "armut" ise "abilmemnermut" yazdıktan sonra "bilmemne" kısmını silmek önerilebilir.. tabi böyle yapılırsa anlaşılacaktır.. onun için "elma23armut8pakize23" gibi karmaşık bişey kasmak daha akılcıdır.. tabi adam olan kendisine şifre olarak herhangi bir sözlükte bulunacak birşey seçmediğinden genellikle başa ve sona eklenen birkaç karakterle durum kotarılabilir..
  • windows'da setwindowshookex wh_keyboard parametresi ile çalıştırılarak yapılabilir. nt'de wh_keyboard_ll ile low level klavye işlemleri izlenebilir.
  • çok sevgili bir sınıf arkadaşımla günlerce oturup linux altında çalışanını yazdığımız program, bizimki masum amaçlar için yazılmıştı gerçi, on-line yapılan sınavlardaki öğrenci davranışlarını gözetim altında bulundurmak
  • internetten herhangi bir banka subesine giriyorsaniz sanal klavye kullanarak kurtulabileceginiz hede