şükela:  tümü | bugün
 • yanında "varoş" ve "çomar" kelimelerini de sürekli kullanan sözlük mensuplarıdır.

  sanki kendileri uzaydan gelmiş çok üst düzey insanlar ya... kendi gibi yaşamayanlar da evrimini tamamlayamamış yaratıklar. kaldı ki öyle olsa bile bu şekilde aşağılamak müthiş saygısızlık, herşeyden önce insani değil.

  örnek: bugün birileri demet şener ve ibrahim kutluay 'ın ayrılmaları hakkında "ilahi adalet yerini bulmuş" gibi bi yorum yapıp kendi fikirlerini söylemiş. ardından sözlükteki mars'lılar ( yani üst düzey ablalarımız, abilerimiz) bunlara "aaaa varoşlara, kezbanlara bakın ne biçim yorum yapmışlar" vs türünde eleştiride bulunmuş.

  boşanan çift john lennon&yoko ono olsa ve yorumları yapan da amerikalı hippiler olsa onlara varoş demezsin di mi kardeşim?

  ya bırak istediği gibi düşünür sana ne ??

  eğer varoşluğu, hazımsızlık, saygısızlık, cahillik diye tanımlarsak; esas varoş, kezban, çomar sensin merih'lim mars'lım... üst düzey insanım, canım, ciğerim:) sen eminim bu ülkenin ara sokaklarından da geçmiyosundur, bakkala fırına filan da gitmiyosundur, orda iki laf da etmiyosundur insanlarla di mi...üstüne toz filan bulaşır, cehalet sıçrar sana sonra. çok zekisin çok aşmışsın ya, onlar seni anlama kapasitesine sahip değil di mi şekerim:)
  sahi sen entellektüel bir elitsin unutmuşum...

  başkalarını aşağılayarak takma isimler takman, sadece bu bile senin ne kadar yüzeysel, dayaz ve entelektuel artı ruhsal gelişmişlikten uzak oldugunun bir göstergesi.

  topluma yön vermiş büyük insanların hiçbiri içinden geldiği halkı bu şekilde aşağılmamıştır. atatürk'e bak köylünün psikolojisine inebiliyor, empati yapabiliyor onlarla.

  insanların değer yargılarını hangi siyasi görüş, ırk, din, dile mensup olursa olsun ötekileştirmemektir aşmışlık...

  tango yaparken çiftetelliye hor bakarsan, onun adı modernlik olmuyo canım yozlaşmışlık oluyo!
  hem tangoya güzel bak hem çiftetelliye. bu kafayla daha çok duvara toslarsın niye tosladığını da anlayamazsın hayat boyu...
  (bkz: kezban-varoş-çomar üçlüsü)