şükela:  tümü | bugün
  • kadın yada erkek fark etmeksizin hemen hemen hepimiz bir hakaret olarak kullanır olduk bu kavramı. peki kezban kimdir? birinin kezban olduğunu nasıl anlarız? kezbanların genel özellikleri nelerdir?
    çoğumuz hatalı bir şekilde kılık kıyafete, konuşulan aksana bakarak birilerini kezban olarak niteliyoruz ne yazık ki. gelelim kezbanların genel özelliklerine, farklı kezban türleri var mutlaka ama hemen hemen bütün kezban türlerinde ortak olarak görülen bazı özellikler:

-kezbanlar bir birey olarak değil bir kadın olarak kendilerini kabul ettirmeye çalışırlar çünkü kezban bir
    birey değildir.
    -cinselliği erkeğe lütfettiklerini sanırlar sanki onların amları altındandır bizim sikimiz bakırdandır.
    -popüler kültüre tamamen entegre olmuşlardır. müzik, sinema, moda konusunda. asla kendi tarzları
    olmaz.
    -çoğu kendini çok güzel ve kusursuz sanır.
    -bütün erkeklerin onları sikmeye çalıştığını sanırlar. sırf insan olduğu için selam verdiğiniz ofis kezbanı
    ahaa beni sikecek galiba diye düşünür.
    -erkeğin ilişkide hakim olması gerektiğini düşünerek, erkeğin egemenliğini kabul eder ve erimdir sikerde
    döverde der.
    -kitap okumaz ama kitap okuyan kültürlü bir erkeğin hayalini kurar.
    -iyi bir eğitim almamıştır ama eğitimli bir erkek arayışındadır.
    -spor yapmaz götü tanker gibidir ama sportmen bir erkek ister.
    -cinselliği ikiyüzlüce yaşar double analı, double oralı bile dener ama asla bekaretini kaybetmez.
    -kadınların sosyal hayatta yeteri kadar yer bulamaması sebebiyle kadınlığı bir güç olarak görür ve kullanır
    ama aslında abdurrahman çalebi'dir. (bkz: koyunun olmadığı yerde keçi abdurrahman çelebi)
  • hayalindeki erkeği tasvir ederken beni taşıyabilecek, beni kaldırabilecek gibi ifadeler kullanır ki bu aslında içimi doldurması yeterli değil parası olmalı. maddi olarak ev ekonomisine belki katkıda bulunmuyorum ama neticede ben bir am sahibiyim para, para, para anlamına gelir.
  • kezban başlığı altında binlercesi binlerce kez sıralanmış olan ve (ara: kezban) şeklinde fazlası ile ulaşılabilecek özellikler. gerçi bunlara bakınca evrendeki kadınların tamamı ve hatta erkeklerin de büyük bir kısmı kezban tanımına giriyor ama olsun. siz gırtlağınıza kadar doyup kusuncaya dek devam edin tanımlamaya.
  • küfürlü konuşarak, harbi kız rolünü oynayan kızdan çok erkek arkadaş edinen delikanlı modelleri oldukça sık görülür. facebook profillerinde rakip takımları aşağılayan karikatürler ve söylemlerle birlikte taraftar formalı resimleri çok sık görülür.
  • spesifik özelliklere sahiptirler.

- modern görünmeye çalışırlar (bkz: modern görünümlü gizli kezban)
    - size işleri düştümü herşeyi yapabilirler, canla başla.
    - sizin işiniz düştümü kesin o gün bir arkadaşı gelecektir, şehir dışından.
    - kültürlü görünmelerine imkan yoktur, fransız yeni dalgasından bahsederken. hmm? der susarlar.
    - aracınıza dahi binmeye çekinirler, birileri görebilir paranoyası hakimdir onlarda. çünkü erkek ve kız sadece *ikişmek için varolmuşlardır kezban kişilere göre. dostluk, arkadaşlık yalan yani.
    - çevrenizde başka kız oldumu kıskançlığını alalade belli eder. çirkinleşir.
    - kendisine bakan erkeklerden büyük bir zevkle bahsetmekten keyif alır.
    - ailesinden uzak olanlar açık giyinirler, memleketlerinde şalvarla görmek mümkündür onları.
    - iyi bir aile kızı olduklarını iddia ederler.

v.s. gibi uzar gider...

edit: (bkz: zamanının ötesinde olmasına aldırılmayan entry) (bkz: gerçekler acıdır)
  • kezbanların önemli özelliklerinde biride (bkz: merkantilizm) olmalarıdır. 16. yüzyılda ispanya'da ortaya çıkan bu iktisadi doktrine göre ekonomik servet devletin elinde tuttuğu, altın, gümüş miktarı ile ölçülür. kezbanlarda altın ve gümüş toplamaya bayılırlar hayatlarının sonuna kadar altın toplarlar.
  • ask.fm uğrak mekanları,nefes alma yerleridir kezbanların.
    o platformda sergiledikleri mallıkları kendi elleriyle videoya da çekmeleri bir diğer özellikleridir.
    ve o video asla küfürsüz olamaz.küfür ile karakterlerine level atlattıklarını zannederler ve asil gücü küfürden alırlar.
  • bağzı gerizekalıları doğurmuşlardır ve doğuracaklardır da. napcan doğa da böyle istiyor.