şükela:  tümü | bugün
  • bir anime karakteri. hafif kezban.
  • iyi işler yapan rapper kardeşimiz, önceki günlerde yeni albümünü yayınladı.

albümden favorim olan "bekliyorken ölmeyi" parçasına bir de klip çekti. gerçi bunu çok daha önce yayınlamıştı.

klip, sözlere vs ulaşmak için şuradan yürüyebilirsiniz.

bir diğer sevdiğimiz eypio ile ise şöyle de güzel bir işleri var.
  • "mühendis değilim ben... rapçiyim ben!"

kafamın içi albümüyle hiçbir parçayı boş geçmemiş, alt kültürün resmini başarıyla çizmiştir.
  • uzun süredir yeraltında çalışmalarını sürdürdüğü halde potansiyelini ortaya çıkaramamış müthiş sağlam bir kaleme ve karaktere sahip kezzo, kafamın içi albümü ile ciddi derecede yeni dinleyici kazanmış, kendini türkçe rap dinleyicisine tanıtmıştır.

artık dinleyici kezzo'nun neler yapabileceğini biliyor. özellikle nakarat konusunda çok iyi işler çıkarmış kezzo. albümü baştan sona dinlemenizi şiddetle tavsiye ediyorum. eminim playlistinizde kalıcı olarak yer edecek bir parça bulacaksınız.
  • kafamın içi albümü ile birlikte çıkış yakalamış rapçidir.
  • 9 canlı ile beraber gözü doysun isimli çok güzel bir şarkısı bulunan rapper.
  • kaybım çok gayet güzel.
  • gün itibariyle sony ile ilk profesyonel albüm anlaşmasını yapmıştır. hayırlı olsun.
  • uzun süredir kendisi hakkında yorum yapmak istiyordum. hazır sony anlaşması yapmışken bir iki kelam etmek isterim.

kendisini her zamankinden adlı parçayı çıkardığı günden beri takip ediyorum. sonrasında %100 sokak ve kafamın içi albümü ile birlikte tüm tekli parçalarını da yakından takip ettim. yeteğine inancım tam.

muhtemelen buraları okuyordur. kendisini mahallemdeki tanıdığım, çayını mütemadiyen içtiğim bir esnaf gibi görüyorum. belki bir gün stüdyosunda biramızı yudumlarız.

abicim yapma, bak elimde birkaç extra var, gel oturup konuşalım. hep aynı sonlar ve tuzak ile girdiğin yoldan geri dön!

döner sonra bu satırları okursun; bi tuzaklara düştüm diye dert yanarsın. yapma!

bak silivri, eminönü, tahtakale güzel. sen gel geçme karaköy'e, taksim'e, cihangir'e. yoksa kendini bulursun 303 son durakta.

kazan, üret, daha fazla harca. kendin ol. son paranla kapak bastır, lan olmazsa diye düşünürken sivas'a git.

ezhel gibi sesinle oynama; buğulu, sigaralı sesin iyi. pit10 gibi kendini müzik şirketlerine kaptırma. sagopa kajmer gibi olduğundan uçlara yönelme. kendin sansar salvo'nun ilk parçları ile kıyasla bol süslü parçalarını dinlerken ne hissediyorsun! yapma!

hissettiğin müziği yap, hissetmediğini, samimi bulmadığını yapma. samimi olduğun karşılığını elbet bulur.

çok geç belki ama kezzap'dan kezzo'ya dönmek ilginç. pr lazım biraz.

tanım: müzik piyasasında yer edinebilecek bir rapçinin mahlasıdır.
  • rap ile yakindan uzaktan alakam olmamasina, yansittigi kulturle ise dertlerim olmasina ragmen yaraticiligina sapka cikardigim, bir iki sarkisini da saka maka begendigim rapci arkadas.