şükela:  tümü | bugün
  • sozlukte pek cok defa denk geldigim, bir circle reference icinde donup duran bir diger baslik
    yazayim da bu iskence bitsin artik amk. lan khabib nurmagomedov basligi altinda khabib nurmagomedov bkz'i olmasi nasil bir kafadir lan?

ufc lightweight sikletinin adini cok sik duyacaginiz dovuscusudur. su anda kariyeri 23-0-0 bunlarin hadi bir kismi tiri viri isimlerle olsun, ama hickimsenin inkar edemeyecegi kalitede olan bir rafael dos anjos da khabib'in rahle-i tedrisinden gecmis durumda.

23 win ile ufcnin en uzun kazanma serilerinden birine sahip. dagistanli, ve iki kez dunya sambo sampiyonlugu bulunuyor. guresci ve judoda siyah kusak sahibi, yani gecmisi grappling tarafi agirlikli.
    bir de soyle bir durum var, bir insan icin (tabi normal insanlar icin degil alexander karelin vs gibi isimler icin) sakayla karisik o ayilarla guresirmis falan denir ya hani, bu genco cocukken hakkaten ayilarla guresiyormus, kaniti da var ustelik. dagistan cecenistan gibi istanlarda sanirim vaka-i adiyeden olsa gerek bunlar .

son olarak, sapina kadar sunni musluman olan bu gencin ea sports ufc 2 oyunundaki karakteri galibiyetten sonra hac cikariyormus, bu da buyuk skandala yol acmis. ea ozur dileyip duzelteceklerini aciklamis hahahahaha.
  • hakkında muazzam bir youtube yorumu var: "çocukluğunda vahşi bir hayvanla güreşmiş birisinin gözünü korkutamazsınız."[*]

adam efsane: http://fcfighter.com/…3/01/khabib-nurmagomedov.jpeg
  • "if sambo was easy it would be called jiujitsu" gibi trollukleri vardir. sonra calismak icin renzo gracie'nin kapisina dayanir. akliselim sahibi insanlar hala var neyse ki
    https://www.facebook.com/…782619001/?type=3&theater
  • ufc 205 te michael jhonson a birinci raundda kaplanın kuyruğunu tutma, tutarsan da asla bırakma lafının ne demek olduğunu öğretmiştir. ikinci raundu heyecan ile bekliyorum

ikinci raund editi:
    arkadaş, mounted crucifix nedir, side control nedir, arm trap nedir, tek tek hepsinin dersini verdi khabib resmen. raund arasında jhonson a ondan daha çok çalışmalısın diyen antrenörün iyimserliğinden istiyorum ben. üç tane takedown u savundu ama dördüncü çok kötü geldi. çok uzun süredir bir dövüşçüye acıdım. ama jhonson a helal olsun bu kadar dayağa rağmen ayakta haydi üçüncü raund.

üçüncü raund editi:
    çok kısa sürede bir takedown, ve khabib grounda and pound ile ezdi, kimura ile bitirdi, on saniye daha devam etseydi kolu da kıracaktı gibi. fakat jhonson un kalbini ve dayanıklılığını taktir etmemek mümkün değil.

bu adama artık bir şampiyonluk maçı yakışır. 24-0 cv si ile kemer maçı yapmamış biri ufc de olmamalı. gardı ıslık çala çala geçiyor adam. karşısına çıkan herkesi de amatör gösteriyor. bu maçta jhonsondan başta üç tane sağlam darbe aldı, hatta ayakları da boşaldı gibi ama yok arkadaş adam yere indiği anda içinden ayı çıkıyor. korkunç bir adam gerçekten.
  • johnson macinda secdeye alni degdi, bolbol elhamdulillah cekti, bi irlanda rusya nufus karsilastirmasi da yapti. artik kacinilmaz son yakin. kendisi de johnson'i dayaga doyurarak 24-0 oldu bu arada.

(bkz: saka maka nurmagedov'un 24-0 olmasi)
  • kendisine ana maçlar verilmediğinden dolayı isyan etmekte son derece haklıdır. khabib nurmagomedov 24-0 giden bir kariyere sahipken mcgregor'un önündeki maçlar için adının hala 20-11 lik vasat tablo ile nate diaz'la geçmesi biraz ayıp olmuş.
  • en kısa sürede mcgregor ile maça çıkması lazım. mcgregordan kemeri alabilecek tek kişi olduğunu düşünüyorum. tabi mcgregor kemeri kaybetmemek adına bu maça çok sıcak bakmayabilir.