• kalamışta hersene streetball yapılan eğlenceli yer.
  • bu haftasonu dünya gençliğinin toplanacağı ve şarkı söylenip raks edilecek olan şarkı çalım kısmında benim de perkusyon aletlerimle eşlik edeceğim, bir çeşit müzik atraksiyonu yapılacak olan yer.
  • dişariya çaktirmadan "kadiköy gayleri buluşma merkezi" olduğundan şüphelendiğim bir cafe... alt katinda da "sakli bahçe cafe" varmiş... ne olursa olsun enteresan biyer, eski solcularin açtiği, para kazanmasi için uğraşilmiş ve bu yüzden sahiplerini rahatsiz ediyormuş gibi bir havasi var... sanki para kazanmasa, zarar etse de sahipleri "ne yapalim memleketi aydinlatmak için katlaniyoruz" diyebilseler daha mutlu olacaklarmiş gibi... tabi bu ilk intibadan yapilan bir sallama, muhtemelen saçmadir...
  • khalkedon kadıköy'ün eski adıdır,bizans döneminde kullanılan bu isim " körler kenti" demektir. nedeni ise boğazın bu yakasında oturup istanbul'un güzelliklerini göremeyenler için bu isim verilmiştir. nacizane aradan geçen bunca yıla rağmen ben hala böyle düşünüyorum kadıköylü dostlar kızmasınlar :)
  • müzik grubu için (bkz: grup khalkedon)
  • uygun fiyatlarla sony playstation portable (psp) satan bakirkoy'de konuslu elektronikci.
  • bakırköy'de, yeri capacity'yi sağınıza alıp yaklaşık 300 metre gittikten sonra iskele caddesi tabelasından sağa sapıp yaklaşık 50 metre daha gidildikten sonra sağ tarafınızda kalan, oyun konsolları konusunda (playstation ya da nintendo fark etmez) her türlü soru, sorun ve alışverişiniz için gidebileceğiniz mükemmel bir işletme.
    esnaflık anlayışları mükemmel. siz çekinerek bir soru sorduğunuzda bile sanki sorduğunuz sorulabilecek en zeki sorulardan biriymişçesine özveriyle cevap veriyorlar. sadece oyun konsolları hakkında değil, elektronikle alakalı herhangi bir sorunuza da bilmeniz gerektiği kadar bilgiyle cevap verebilecek bilgiye sahipler aynı zamanda.
    kaç zamandır psp'mle alakalı bir sorunum vardı. zaten internet üzerinden konu hakkında araştırma yaptığımda hangi siteye girersem gireyim bu adamların ismi çıkıyordu karşıma. iyi ki de onlar çıkıyormuş, ya da zaten yaptıkları işin kalitesinden onlar çıkması gerektiği için çıktılar. sorunumu yirmi dakika içinde halledip, normalde ücret alabilecekleri bir kaç ekstra işlemden de ücret almadan ve ilerde yapabilme ihtimalim olan yenilikler hakkında da yönlendirerek beni uğurlamışlardır. türkiye'de 'hoff işini halletse de gitse' anlayışından uzak böyle esnafların da olduğunu bilmek güzel.
  • (bkz: kalkedon)
  • 02.06.2012 cumartesi günü kıyıya vuran dalgalar f tipi öyküler kitabına, yazar, şair murathan mungan tarafından imza günü etkinliği düzenlemiş kadıköydeki güzide kitabevi. nezaketleri, zerafetleri ile de gönlümüzde taht kurdular.
  • kadıköy belediyesi sosyal tesisleri.khalkedon kalamış ve khalkedon fenerbahçe olmak üzere 2 adettir.
    web sitesi. www.khalkedon.com
hesabın var mı? giriş yap