şükela:  tümü | bugün
  • alh konserleri kapsamında geçen yıl solo, bu yıl ise ilk yarısı solo ikinci yarısında ablası ile birlikte dört el performanslarıyla izlediğimiz çok sevimli, inanılmaz güzel, munis gürcü piyanist. bir de bir gülüşü var ki buzdağlarını eritebilir. tanrının var olmadığının kanıtı, tanrı olsa bütün kadınları onun gibi yaratırdı.
  • chopin prelüd no. 4'e öyle yumuşak, öyle "piano" girmiş ki, esere kattığı yoruma gece yatmadan önce ninni niyetine bir doz alınma gerekliliği getirmiş. çalarken yüz ifadesine bakılırsa da o anda the pianist'ten sahneler geçiyordur belki aklından kim bilir?

http://www.youtube.com/watch?v=fupgdnztx5y

yolu açık olası bir gürcü piyanist hanım kızımız.
  • dün gece fırtına gibi bir performansla istanbul'da arz-ı endam eden, berrak, göz alıcılığıyla mütehakkim bir yıldız.

başkalarının hatıralarından: https://www.youtube.com/watch?v=3jbhbdena_u
  • genç ve oldukça güzel bir kadın piyanist. 87 doğumlu bu gürcü hatunun ayrıca seksi de olduğunu fark ettiğim bir schumann icrası da bulunmakta. bir schumann sever olarak benim gönlümü kazanmıştır. ancak aslen chopin'in eserlerini icraları ile tanınmakta. beğenerek takip ediyoruz efendim.
  • acayip seksi bir kadın. sırf onu izlemek için açıyorum videoları. klasik müzik kültürüm arttı
  • gözlerimi kapar, saçlarımı önüme döker, vazifemi yaparım dercesine piyanoyu konuşturan gürcü kadın sanatçı. sanatıyla ismini duyurmuş birçok kişi gibi kendisi de eseri yaşarcasına tuşlara dokunur. canlı performansını izleme ve dinleme fırsatı bulamasam da özellikle der erlkönig'i canlı canlı kendisinden dinlemek umarım bir gün nasip olur. bu arada sanatı dışında sırt dekoltesi de imzası olmuş sanırım.
  • chopin ve liszt çaldığı konserini torino'da izlemiştim. izlemiştim diyorum zira kendisi görsel bir şölen de sunmakta. geçenlerde kaleidoscope adlı yeni albümünün çıktığını görünce klasik müzik dinleyicisinin hakkında ne düşündüğünü öğrenmek için ufak bir araştırma yaptım ve oluşturduğu "seksi piyanist" imajının yerden yere vurulduğunu gördüm, piyanistliğine de ağır eleştiri getirenler vardı. bunu değerlendirebilecek bir pozisyonda olmadığım için işi uzmanlarına bırakıyorum, belki fazıl say'ı üst düzey besteci ve piyanist sanmak hususunda olduğu gibi bunda da bizi aydınlatabilirler*.
  • bir ara duymustum ki malum schumann kaydindaki sirt dekolteli beyaz elbisesiyle olay olmusmus klasik muzik ortamlarinda. pfff. bunu olay edenler yuja wang'in sahne kostumlerini de olay ediyorlardi vaktinde; ki kendisi agizlarinin payini vermisti kendince.

schumann kaydindaki oturusu hani su piyano method kitaplarindaki "aha boyle oturun" cizimlerinin ideal noktasiyken, zaman zaman klavyeye yapisacak kadar egiliyor olmasiyla da gonullere efil efil pufur pufur esen bir karayel olmustur kendileri. *
  • ''motherland'' albümü ile kendisine hayranlığımı kat kat arttırmış piyanist. eminim ki tchaiovsky, liszt ve chopin yukarıdan bakıp işte müziğimi anlayan biri diye bu muhteşem ablamızı gösteriyorlardır. albüm tanıtım videosu
  • (bkz: zerafet tanrıçası)

tabureye oturuşuna aşık olduğum. resmi twitter adresi de burada dursun.