şükela:  tümü | bugün
  • chp genel başkan yardımcısı parti sözcüsü bülent tezcan’ın çağrısı...

    cumhurbaşkanı erdoğan’ın fransa’dan 5 bin 700 ton parça et ithalatı sözü verdiğini hatırlatan tezcan, "türkiye’de hayvancılığı bitirdiler, tarımı bitirdiler.
    ithalat lobisi hakim. geçenlerde tunus’a gitti ‘tunus’tan zeytinyağı alacağım’ dedi. gittiği yerden bir şey alıyor. ama aldığı, verdiği her söz türk çiftçisini perişan eden söz. sayın erdoğan’dan ve bu hükümetten ohal yetkilerini kullanan hükümetten bir talebimiz var. ohal’e karşıyız bir an önce kaldırılmasını istiyoruz ama bu ohal kalkıncaya kadar birçok kanun hükmünde kararname (khk) çıkardınız gelin bir khk’da bizim talebimiz üzerine çıkarın. bir ohal khk’sı çıkarın bu khk ile ak parti genel başkanı recep tayyip erdoğan’a yurt dışı yasağı koyun. nereye giderse bizim çiftçimizin başına bela olacak bir kararla dönüyor. milletin menfaatine bir khk çıkarmış olursunuz. erdoğan’a yurt dışı yasağı koyan bir khk çıkarın altına kendisi de imza atsın hiç olmazsa dilini tutamıyor kendini kurtarmış olur gidip bu vaatlerde bulunup millete zarar vermekten vazgeçmiş olur" dedi.
  • erdoğan'ın bu tür hareketleri beni ziyadesiyle mutlu ediyor çünkü ona en fazla oyu tarım ve hayvancılıkla geçinen kesim veriyor. inşallah ispanya'ya gidip meyve sebze, norveç'e gidip balık ithalatıyla döner.