şükela:  tümü | bugün
 • tam hali "khk ile ihraç edilip ölüme terk edılen kanser hastası anne" olan başlık.
  https://twitter.com/…ay85/status/801906472317816833
 • korkunç.çaresizliğin vücut bulmuş hali.devletin bişey yapacağından tabi ki umudum yok bari hali vakti yerinde olan insanlar yardım eli uzatsa.
 • korkunç... sözün bittiği yer.
 • merhamet bu toprakların harcına konulmamış galiba. önceki entrylerde biri yardım uzatsa demiş, ama ahaber seyredip şevke gelen bir toplumdan fetöcü yaftası yemiş birine yardım beklemek bulutları kurşun sıkarak öldürmeye çalışmakla eş değer..

  edit: bizi birbirimize düşürenleri, her şeyden önce insan olduğumuzu neden unuttuğumuzu, bir önceki gün aşuresini yediğimiz 20 yıllık komşumuzun terörist olabileceğine nasıl inandığımızı, her gün doğuda terörist diye öldürülenlerin aralarında masum insanların da olabileceği ihtimalini düşünmeyi, neden kutsiyet atfettiğimiz her şeyin bir başkasının hakkına girmeyi meşrulaştıran bir araca dönüştüğünü, siyasi hesaplaşmalar uğruna bizden farklı düşünüyor diye insanları nasıl öldürme sınırına geldiğimizi, nasıl öldürdüğümüzü, bu düşmanlığı, bu mutsuzluğu, bu kini, her gün soluduğumuz bu kahredici vurdum duymazlığı, bu körlüğü birbirimize ne hakla yakıştırdığımızı çıldırasıya sorgulamadan, kafalarımız patlarcasına düşünmeden çocuklarımız için bu topraklarda daha iyi bir gelecek olduğuna kimseyi inandıramayacağız arkadaşlar..
 • akşam akşam beni gözyaşlarına boğan anne.

  allah sana bu acıları çektirenlere ve onun destekçilerine bin kat fazlasını çektirsin inşallah.

  allah belanızı versin, vicdansızlar.

  https://twitter.com/…ay85/status/801906472317816833
 • ölüme terk edilmesini geçtim, destek bulamamasını geçtim, bu psikolojiyle tedavileri nasıl işe yarayacak?

  bir an önce tüm bunları silecek çok çok mutlu ve güzel haberler alabilmesi için dikkat çekilmesi gereken anne. umarım en kısa zamanda güzel günlere erişir.
 • öncelikle acil şifalar dilediğim abladır. abla diyorum çünkü videoda benim gibi sert birisine bile sesi dokunmuş bir hanımdır.

  şu sözlükte bildiğim kadarıyla her üç kişiden ya biri doktordur ya da avukat. elimizi çarpsak bu mesleklerden birine geliyor. maaş başlığı altında herkese verip veriştiriyorlar. ben öğrenci adamım elimden bir şey gelmez. bu konu hakkında bağlantı kurup bir şey yapan da çıkmaz mı?

  ablanın tedavi masrafları 17.000 lira imiş. aramızda bunu her ay kazanan cengaverler var. nitekim daha önce de kampanyalar gördük. neden tekrar bir kampanya başlatmıyoruz?

  en azından ilk kur için zaman kaybetmemek adına toplanamaz mı?

  biz de az çok ne verdiyse koysak?

  insanlık maaş bordrosunun üzerindeki sayılar değil kardeşim. insanlık bu anlarda o bordronun üzerindeki rakamın hakkını vermektir.

  sözlük hukukçularını ve doktorları göreve davet ediyorum.

  not: bu arada ayancık sinop'un bir ilçesi. özellikle bu bölgedeki arkadaşların hiç değilse ildeki baroyu sıkıştırması bile yeterli.

  not-2: ablanın ev kirası aylık 900 tl imiş. yazıyla dokuz yüz. bunu ve hatta birkaç aylık kira desteğini hayli hayli toplarız.

  not-3: kanserli ablanın cemaatle ilişkisi olduğunu fark ettim. ha bu değildir ki ona yardım eli uzatılmamalıdır. kadıncağız zaten çökmüş. fetö denen güruha katılmış veya en azından iletişimde bulunmuş çok insan var. en azından anafen diye bir şey var yav, orada bile propagandalara alet olmadan dersini alıp gitmiş çok arkadaşım var benim. adamlar her cumartesi içmeye gidiyor.

  ön yargılı olmayın, karşınızda kanser hastası var.
 • korkunç bir dram. akıl alır gibi değil. izlerken kanım dondu.
 • allahım sen gör bu vicdansızllığı, bu adaletsizliği. buna sebep olanları sen kahreyle.
  hadi hukuk bir kişi ya da zümrenin isteği ile askıya alınıyor da, toplum vicdanı nasıl bu kadar körelebiliyor?
 • öyle de bir durum ki bu; eskiden ohal daha farklı anlamlara gelirmiş şimdi çok daha geniş bir kitlenin hayatı karartılıyor. ohal khk'larına karşı kesinlikle hiçbir hukuki yol yok. tekrar söylüyorum yok! anayasa mahkemesi dahi bu davaları reddetme hazırlığında. hatta elinde karar olan hukukçu arkadaşlarım var mı bilmiyorum ancak ihraçlara karşı yapılacak anayasa mahkemesi başvurularından bir sonuç çıkmayacak gibi. idare mahkemesinde zaten dava açamaıyorusunuz, çünkü kanun yolu kapalı. ancak aihm. peki bu kadının tepedekilerin vicdana gelmesini ya da rüzgarın tersten esmesini bekleyecek vakti var mı? yahut aihm'den bir tazminat kararı çıkmasını bekleyecek? ya da aihm'den alacak tazminat onca zaman sonra ne işine yarayacak?

  ilk ve en doğru yol sgk'nın süreçlerini hızlandırmak gibi görünüyor. bürokrasi böyledir. 4 ay diyor kadın, 4 ay ne demek ya? ankara'da yardımcı olabilecek kişilerin bu süreci hızlandırarak belki de birkaç haftaya düşürme ihtimali var. hatta bizde yatan memur kafası yüzünden "aylarca sürer" hatta "olmaz" denilen işlemlerin birkaç gün içinde olduğunu gördü bu gözler. bu yüzden ilk yapılması gerekenin ablamızın hemen emekli edilmesi olduğunu düşünüyorum.

  bu süreçte de yapılacak nakdi yardım kampanyaları ile tedavi ve yol masraflarının karşılanması, bakacak birilerinin tutulması, tedavi gördüğü yerde kalmasının sağlanması gibi en azından hayatını bir nebze kolaylaştırması sağlanabilir.