şükela:  tümü | bugün
  • ya kendi işini yapıyor yada tanıdıklarının yanında kayıtsız çalışıyorlar. sadece suçlular da değil dava açıp aklanmış olanlar dahi özel / devlet herhangi bir yerde iş bulamıyor. bu vesileyle şunu söyleyeyim ülkeyi bekleyen çok sıkıntılı bir süreç var. iç hukuk yolları tüketilip aihm e gidilince çok ciddi bir tazminat yükü biz vergi mükelleflerini bekliyor.
  • işsiz kalanlar ne yapıyorsa aynısının biraz daha beterini yapıyor olabilirler.
    mesela bir fizyoterapist olarak 2 yıldır işsizim. 85 kpss puanım var. bölüme ilk 10bin içinde yerleştim. khklı falan da değilim ama işsizim. dahası artık psikolojim öyle bozuldu ki mesleği bırakmış gibi görüyorum kendimi. paslanmamak için ihtiyacı olan kişilere ücretsiz hizmet bile verdim.
    artık ne olursa diye iş bakıyorum. elde avuçtaki bitti zira.
    (bkz: yeni türkiye)
  • bir çoğu bağ bahçe işindeler. soru çalan, haksız bir yere gelen herkes çeksin. ama 200.000 insanın hepsine de suçlu demek olsa olsa ahlaksızlıktır. allah hepsinin yardımcısı olsun. şimdi gelip beter olsun diyecek ahlaksız sürüsüne de aliya nın sözünü bırakıyorum; “ düşmanımıza bir borcumuz kaldı o da adil olmaktır “. kimsenin hukuksuzluğunu, hukuksuzlukla cezalandırmayın.
  • sırf muhalif diye, solcu diye haksız, hukuksuz bir şekilde açlığa mahkum edilen binlercesinden biri olan aslan durman 10 gün evvel inşaatta çalışırken hayatını kaybetti.aslan öğretmen ne ilk ne de son maalesef.

"devletimiz eninde sonunda adaleti tecelli ettirir" demek hiçbir şey değilse düpedüz ahmaklık.zamanında "muhterem hocaları" fethullah gülen olanlar, şimdilerde kendilerinden başka herkesin fetöcü ilan ederken bu insanlar fetö'ye fetö diyordu.devletinizin adaleti böyle tecelli ediyor.
  • tanıdıklarımdan birisi polisti şimdi bekçilik yapıyor,öğretmen olan doğalgaz işindeydi en son biriside fayans işi ile uğraşıyor.suçları var mı yok mu bilemem ama doğru bir şekilde yargılandıklarını düşünmüyorum .hepsi aile sahibi çocuk sahibi insanlar kolay değil hele bide suçsuzlar da arada atılmışsa yazık çok yazık.
  • khk ile atılanlar için memlekette hukuk kalmadığından adil bir yargılama yapıldığı söylenemez elbet. ama memlekette hukuk kalmamasının başlıca sorumlularından biri de bu tayfa değil mi? zamanında menfaat uğruna peşine takıldıklarının bedeli oluyo şimdi yaşadıkları. herhangi bir cemaatle bir şekilde ilişkisi olan herkes günün birinde bunun bedelini ödemeyi göze almış demektir. dolayısıyla kimse kusura bakmasın “atıldılar yazık şimdi ne yapıyorlar ki?” diye düşünmek şahsen hiç aklıma gelmiyor. ha, cemaat bağlantısı yokken sırf iktidarın hoşuna gitmediğinden atılan da var. işte onlara üzülürüm tek.
  • kuruyemişçide çalışıyorlar. arada bir fındık, fıstık atıyorsun ağzına hem de para kazanıyorsun. tertemiz iş.

(bkz: hayalet)
  • halı yıkamada çalışan ağır ceza hakimi bile duymuştum.
  • garson, komi
    oto yıkama,
    şirket açıp ticarete atılma,
    dolandırıcılık,
    gizli kalmış himmet paralarıyla mal mülk edinme,
    tehdit ve şantaj yoluyla para tırtıklama
    vb.
  • pensilvanya'dan gelen paraları yiyorlar.