*

şükela:  tümü | bugün soru sor
 • akpli vekiller tarafından meclise sunulan tasarı ile ihraç edilen hekimlere ve güvenlik soruşturması olumsuz gelen hekimlere çalışma yasağı getiriliyor.

  ihraç edilen hekimler özel hastanelerde çalışıp işyeri hekimliği yapabiliyor. ancak bu teklif yasalaşırsa sadece sgk anlaşması olmayan hastanelerde çalışabilecek. onların da sayısı bildiğiniz üzere çok az.

  khklı öğretmenlere yaptıklarını şimdi doktorlara yapıyorlar.

  http://ninovanews.com/…rin-onunu-kesmeyi-planliyor/

  http://ozgurdenizli.com/…alisma-yasagi-getiriliyor/
 • adamlar diyor işte içecek su vermeyeceğiz diye. fetö suçlamasıyla işten atılan khklılar erdoğandan bin defa daha az fetöcüdür. sendin yalvar yakar buraya gel hoca bokun yiyem bu hasret bitsin diye statlarda bağıran?
  senin damadın senin çocuklarındı onların kolejinde okuyan. yalan mı? iftira mı söylediklerim?
  senin kurmayların değil miydi deli gibi cemaat yanlısı olan methiyeler düzen?
  asıl hainleri bu insanlar biliyor. korkarım hepinizin sonu kaddafi gibi saddam gibi olacak.
 • gun gelecek aynisi her bir akp' liye yapilacak. simdi gun onlarin gunu.
 • yine bir dağa çıkma hikayesi olmaması ümidiyle..

  tanım: fetöden ihraç olanların, bir zamanların en kral fetöcülerin sahibi olduğu hastanelerde çalışamaması durumudur..
 • "darbe yapacaz bize destek ver" lafını duyup bunun arkasına hala cemaatin peşinden giden varsa çin işkencesi yapalım da öyle bir durum yok farkında mıyız? insanların hayatı bu kadar ucuz değil, olmamalı. bahsettiğim gibi bir durum varsa sikeyim insan haklarını ne yapılırsa desteklerim ama böyle bir durum yoksa insan hayatı bu kadar ucuz değil, onurlu yaşam hakkını her ferdine sağlamak için var bu devlet denen zıkkım.
 • bir insan/hekim düşünün sorgusuz sualsiz işinden atılmış. işini geri almak için başvurduğu hiçbir kanaldan yanıt alamamış, oyalanmış. yurt dışında rahatlıkla iş bulabilecekken pasaportu elinden alınmış, yurtdışı yasağı konmuş. geçimini sağlamak için kendi ülkesinde özel hastanede çalışan bu adamın son seçeneği de devlet tarafından ortadan kaldırılıyor.

  amaç bir ''teröristi'' cezalandırmak mı yoksa sıfırdan bir terörist yaratmak mı, bilmiyorum.
 • şu anlarda tartışmalı 5.madde tartışılıyor.

  https://www.pscp.tv/…nndjl?channel=turkiye-haberler
 • malum sinirlama, baslik 7 kasım 2018 khk'li ve atanmayan doktora çalışma yasağı şeklinde olacaktı .

  en baştan soyleyeyim fetöcü ve dinci camiayı günahım kadar sevmem. fakat darbenin siyasi ayağı yokmuş gibi davranan ve her şeyin acısını tuttuğundan çıkaran bu tuhaf anlayışı normal görmek de bana gelmez . bunca eğitimli insan ne yapacak. nasıl yaşayacak ve nasıl hayatlarını idame edecekler. bunların hepsi belki şimdi değil ama ileride bu ülkeye ciddi sorunlar yaratacak. mesela bu teklifi veren vekilin feto ile çekilmiş yanyana fotoğrafları ortalarda geziyorken bunların olması sanırım herkese komik gelecektir. tuhaf işler ve bütün bu tuhaflıklar akp zamanında olmuştur tarihe not düşülsün.

  ****spoiler ****

  teklifi verenin gülen’le fotoğrafı var’

  sağlık komisyonu üyesi ali şeker, 11 saat beklemesine karşın komisyonda söz alamadığını söyledi. kanun teklifini veren ak partili milletvekillerinden ismail tamer’in fethullah gülen’le çekilmiş bir fotoğrafını gösteren şeker “fethullah’ın hemen yanı başında. ona iltisak olmuyor. bu kişinin hazırladığı kanun teklifiyle insanlar mahkum ediliyor. bu kişi yanı başında fotoğraf çektiriyor, irtibatı iltisakı yok! bunun hazırladığı kanunla insanın hayatını karartıyorsunuz. aslında yaptığınız hastaları ve halkı cezalandırmak” dedi.
  ****spoiler****

  kaynak gazeteduvar
 • “doktorların ülkede kalması için ne yapmamak gerekir?” sorusunun cevabıdır.
 • zorunlu doğu görevini de yapamadıkları için diplomalarına da el koyulan doktorlardır. dünyanın hiçbir yerinde doktor olma şansları kalmıyor maalesef