şükela:  tümü | bugün
  • “khk’nın 136/a madde/ fıkrasına göre;
    bakanlığın ihtiyaç duyacağı diğer alanlarda en az dört yıllık üniversite mezunu olmak şeklindeki değişiklikle, bakanlığa, 4 yıllık herhangi bir alanda lisans diploması olanları idari yargı sınavına sokma yetkisi verilmiş oldu. “

yani her yeri ilahiyaçlılarla dolduracaklar; rektörlerin hepsi müftü olacak, hakimler imam, savcılarda vaiz.
  • önceden de alınacak aday oranının %20'sini geçmemek koşuluyla hukuk dersleri bulunan siyasal bilgiler, idari bilimler, iktisat ve maliye bölümlerinden idari yargıç alımı yapılıyordu. ve açıkçası bütün hukuk fakültelerinde en az bir kez bunun sohbeti dönmüş ve hocalar tarafından bunun hukuk sistemine ne kadar zarar verdiği ayrıntılarıyla açıklanmıştır.

şimdi bu şartları da kaldırmışlar. dört senelik mezun olan direkt idari yargıç olabilecek.

bir sonraki adım adli yargı olacaktır. çünkü niye olmasın.
  • e o kadar ilahiyat mezununa iş o kadar inam hatipli ye umut vermek lazım.

imam olamıyorlarsa hakim olsunlar

yeni türkiyeye yakışır bu düstur.

fıkra gibi fıkra olmuş bu.
  • yargının içine sıçıldığını anlatır. şimdi bunu böyle görmeyenler, o yargıya gerçekten ihtiyaç duyacağını günler geldiğinde, bu işte sizinde payınız olduğunu hatırlayın.
  • (bkz: ahahahahahahahahahaha)

bu ayrı bir seviye olmuş, bu kadarını kimse bekliyor olamazdı sanırım. acaba ab müktesebatını da ihlal ediyor mudur? muhtemelen böyle bir şey olabileceği düşünülmediği için düzenlenmemiştir.
  • hulooog!
  • akp'li arkadaşlarım sırf bana taşşak konusu olmamak icin , yenildik kaybettik dememek icin akp'ye vermeye devam ediyor.her secim sonrası muhahaha koyduk mu diye ariyor .tum mesele bu . bana karşı kaybedeceklerine hukukta demokraside kaybetmeyi tercih ediyorlar.
  • imam hatiplere cazibe yaratma çabası. cuma hutbelerinde bile hocalar imam hatiplerde de fen dersleri verildiğinden bahsediyor bu ülkede.