şükela:  tümü | bugün
  • canımız ciğerimiz agalloch dağılınca john haughm efendi pillorian diye bir grup kurarken, ekibin kalanı ise bu grubu kurdu. bakalım nasıl müzik yapacaklar? agalloch müziğinin ne kadarı bu tayfanınmış ak koyun kara koyun belli olacak.
  • 20 temmuzda çıkacak ilk albümleri salt 'tan ossify isimli şarkıları yayınladılar. pillorian daha agalloch vari bir grupken khorada progressive doom tarzında olmuş. şarkı son derece güzel, bakalım albüm nasıl olacak.
  • -- previously on agalloch* --

son birkaç haftadır teker teker yayınladıkları teklilerle, bölünme sonrasında hunharca desteklenmiş ve hâlen ve istikbâlen de desteklenen fakat gidişattan ötürü endişe veren, çıkacak albümle bu endişeleri tarumar etmesi umulan portland beyefendileri.
  • şahsen salt albümünü, pillorian'ın obsidian arc'undan daha iyi buldum. eğer agalloch müziğini devam ettiren bir grup varsa o da khorada. john efendi'yi gönül rahatlığıyla linç edebiliriz. (bkz: #63027834)
  • bir yılı aşkın süredir yeni albümlerini beklediğim, ex-agalloch üyelerinden oluşan progressive rock grubu.

don anderson hoş heriftir severiz tabii ama bu albüm daha iyi olabilirdi sanki.
    şarkılarda biraz boşluk ve yapaylık seziyorum özellikle vokal tekniği tam oturmamış gibi...
    ancak yaratıcılık konusunda belli bir tarz yakalamayı başarmışlar ve sonraki albümlerde biraz daha uğraşıyla daha iyi işler çıkartabilirler.

agalloch müziğini pillorian mı yoksa khorada mı devam ettiriyor diye sorarsanız ikisi de bi' sikim beceremiyor derim.
    agalloch bir efsaneydi ve bir daha doğmamak üzere kül oldu derim.

ayrıca john haughm'un instagramdaki antifa karşıtı paylaşımları onu benim gözümde cahil ve standart bir black metalci gerzek seviyesine indirmeye başladığını da belirtmeden geçemiyciyim.*
  • nick entry uyumu olsun diye ben de bu başlık altındayım arkadaşlar.