şükela:  tümü | bugün
 • warhammer evreninde, savaş, kan ve onur tanrısı. orjinalde diğer kaos tanrıları ile birlikte eye of terror denilen bir paralel boyutta var olan ve insanların ölümsüz imparatoru tarafından burada kalması sağlanan khorne, memnun edilmesi zor, kana susamış ve savaşa aç bir varlıktır.

  inanları tarafından kafataslarından oluşan bir dağın tepesinde yine kafataslarından yapılmış bir tahtta otururken betimlenen khorne, onlardan savaşa alanından sürekli yeni kurbanlarla dönmelerini bekler. zira inanca göre onun adı anılarak öldürülen her şanssız ruhuh kafatası onun tahtını süslemektedir. taraftarları onun adı ile kan akıtır ve onun için ölmek hizmetin sonu demek değildir. "blood for the bloodgod, skulls for the throne of khorne." deyişi buradan gelir.

  ama khorne kendisine getirilen ruhların ne şekilde elde edildiği ile de ilgilenir. zira savaş alanında kurnaz taktikleri takdir etse de, savaş alanı dışında hile ve hurda ile elde edilen ruhların bir anlamı yoktur. bu yüzden ölümlü ruhları günaha çekmek için kandırmakta her yolu deneyen, en küçük kardeşi ve en genç kaos tanrısı, kaos'un prensi slaanesh, khorne'un en büyük düşmanıdır.

  khorne güçlüdür ve asla yok edilemez zira insan hırsının önünde sonunda geleceği nokta olan savaşla beslenen bir güçtür. savaş yok olmadan ortadan kalması da imkansızdır.
 • (bkz: khaine)
 • warhammer 40k evreninde ki en güçlü şey. chaos' un ve disorder' ın en güçlü temsilcisi. kan aktığı sürece kimin kimi öldürdüğü umurunda olmayan tanrı. en çok sevdiği şey tzeench ve slaanesh tayfasının bir chainaxele çabucak öldürülmesi.

  blood for the blood god, blood for the blood god, blood for the blooood gooodblabagahagahajgahaa

  http://www.youtube.com/…9-gsjw3shxe&feature=related

  bu da kyras'ın konuşması, her ne kadar khorne tapan psyker saçma olsa da.

  http://www.youtube.com/…ndscreen&v=abmdlvfaaec&nr=1
 • warhammer evreninde kan, savaş, onur, cesaret, yetenek, azim, sebepsiz vahşet tanrısı olarak geçer. 4 kaos tanrısından biridir. akıtılan her damla kan kendisine bir tapınmadır. warhammer tanrılarının hepsinde olduğu gibi tapınma olayları biraz üstüste bindiği için slaanesh için işkence edilen birinden akan kan bile khorne'a güç kazandırır.

  40k evreninde khaine ile hiç bir alakası yoktur. slaanesh, en zayıf chaos tanrısı, doğduktan sonra bütün eldar panteonunu yemiş, sadece cegorach webway'a kaçmış, nurgle ısha'yı almış, khaine'i ise khorne son anda slaanesh tarafından yenilmekten kurtarmıştır.

  fantasy evreninde, ki bu da 40k evreninde eye of terror içinde bir gezegende geçiyor diye biliyorum ama ayrı evrenler olabileceğinide okumuştum, ikinci durumda khaine ile aynı tanrı olduğu da söylenir.

  yakın dövüşü tercih eder, rakibine seni öldürmek için şans tanımanın en kolay yolu budur. psychic power olayından bu yüzden nefret eder(psyker olmayanların warpcrafta karşı çok az savunması vardır. korkaklık olarak görür).
  greater daemon'ı bloodthirster, lesser daemon'ı bloodletter'dır. beast olarak juggernaught, ve hound of khorne vardır. en güçlü ölümlü şampiyonu kharn'dır.
 • ayrıca, bir ekşi sözlük yazarı. hoşgelmiş. * *
 • a rh+ kan aranıyor diye geziyordu geçen.

  tanım: yatmadan önce dua ettiğim tek tanrı.