şükela:  tümü | bugün
 • torrentlere konser kaydı düşmüş şarkıdır. yalının yeni albümünü heyecanla bekletendir...
 • yalın'ın bugün (14.05.2009) çıkması beklenen 4.albümünde muhtemelen çıkış parçası olacak şarkının adıdır.geçen seneki rumeli hisarı konser kayıtları netde dinlenirken şarkının bir kısmı bile yeni albümün içeriği hakkında fikir edinilmeye yetmektedir.her dinlenildiği zaman insana kendi kendine "bu adam bu işi biliyor" dedirtiyor .yalın içinde biraz duygu bulunan herkesin kalbine dokunan sözler yazmayı başarıyor. "ki sen " de insan da aynı duyguyu barındırtıyor.
 • süper bi şarkı süper söylüyo yalın yine süper
 • albumdeki halini dinleyince keske sadece konser kaydı olarak varlıgına devam etseydi dedigim ama ona ragmen ilk izlenimlerime gore ben bugun albumunun en iyi sarkısıdır.
  albumun diger dikkat cekici sarkılarından biri icin:
  (bkz: iki kişi)
 • yalın'ın yeni albümü ben bugün'ün en güzel şarkılarından biri. sezen aksu tadı var şarkıda. şarkının sözleri tam olarak şu şekilde;

  hazırlanmış bir yere gidiyor gibisin
  benim her yerde elim kolum var
  bilmez misin yüzüm düşmüş
  kaç gündür düşünüyorum
  tenhalaştı kahvaltılarımız
  bomboş bakıyoruz artık
  bi bildiğin var da susuyor gibisin

  ki sen, benim gözyaşlarımı da gördün
  sen, benim ilk aldığım güldün

  heyecanını kaybetmişsin
  yok inancını kaybetmişsin
  doya doya sarmamışım
  bize çok günah etmişsin
 • biraz " ben bilmem " biraz " son aşkım " vuruculuğunda süper ötesi bir yalın parçası. kanımca da " ben bugün " albümünü kurtaran, ben bugün'ün en iyi şarkısı.. şöyle de bir genelleme yapabilirim ki; yalın' ın en güzel 3 şarkısından biri olmuştur.

  parçanının introsundan " aha şimdi dibe vurduk" dedim birden. kulağımda yankılanan ud sesi, biriktirdiğim tüm hüzünlerimi geri çağırmaya yetti. derken " hazırlanmış bir yere gidiyor gibisin" sözleri yankılandı kulaklarda. eyvah oldum. kroşeler ilk dakikadan gelmeye başladı. yalın'ın naif sesiyle beraber sakin bir havayla söylediği bu slow parça kulaklarımda çınlamaya başladı. hani bir şarkıyı ilk dinleyişinde " işte bu " dersin ya, ki sen böyle bir hava vermişti bana.

  "kaç gündür düşünüyorum
  tenhalaştı kahvaltılarımız
  bomboş bakıyoruz artık
  bi bildiğin var da susuyor gibisin"

  dörtlüğü ayrılık öncesi parçalanan kalbin anotomisini anlatıyordu. anladım ki yalın bu albümde yitik kalan sevgilerin hikayesini bizlere fısıldıyacaktı. korkularımızla bizi boğacak, yaralaramıza tekrar tekrar tuz basacaktı.

  sonra sevgiliye söylenebilecek en güzel dizeler bu ufacık tefecik şeker elemanın dudaklarından döküldü.

  "ki sen, benim gözyaşlarımı da gördün
  sen, benim ilk aldığım güldün"

  başka ne denilebilir ki sevgiliye " gitme" demek için. ama yetmezdi, ortada bir dili geçmiş zaman vardı. o eski heyecan artık kaybolmuştu. sevgili, ilişkiyi uçuruma itmek için bahaneler ortaya atıyordu.

  "heyecanını kaybetmişsin
  yok inancını kaybetmişsin"

  gitmeyi kafasına koyan birine ne yapsan da fayda eder mi be yalınım. sen bunu yaptım, sen benim dünyamsın dedikçe, o bahaneler bulmaya devam edecekti. bu parçanın sözlerinde de bütün bu çırpınışların hikayesi anlatılıyordu. müziğinin de damarlarına işleyen vurucu melodileri de cabası.

  playlistte bilmem kaçıncı kez dönüyor. kalbim kaçıncı kez parçalandı bilmiyorum. dinlediğime pişman mıyım, hayır. yeterdi bu kadar polyannacılık. nereye kadar son aşkımsın diyecektik ki, nereye kadar meleklerin sözü var diye kendimizi kandıracaktık. ki sen benim küçücüğüm her şeyimdin, ki sen..

  neyse

  sözün kısası yalın son albümünde yine bizi darmadağın etmeyi başarmıştır. şimdi sendelendi kalbimiz. yine de yüreğine sağlık, biz parçalansak da böyle şarkılar duymaya, acı çekmeye bile ihtiyacımız varmış. anlamış olduk.
  (bkz: ilk dinleyişte aşık olunan şarkılar)
 • prodüksüyon aşamasında ne yapılıp edilip içine sıçılmış olan şarkıdır.

  kalamadım'ın klibine allem edip kullem edip mavi peruklu mini etekli kadını bi şekilde dahil ederek güzelim klibin gidişatını ve samimiyetini yerle bir eden kişinin marifeti olduğunu düşünüyorum.
 • şarkının girişindeki ve daha sonra aralarda giren ud çok leziz olmuş.
 • ortada hiç bir sebep yokken bile insanın içinde ağlama isteği uyandıran, neticede başaran yalın şarkısı. *