şükela:  tümü | bugün soru sor
 • kia'nın kompakt sınıfta oldukça iddialı olacağını düşündüğüm, kaliteli olmasına özen gösterilmiş ve 7 yıllık fabrika garantisi sunmasıyla da ayrıca ilgi çekeceğini sandığım; üstelik tüm bunları şık ve sade bir tasarımla da sunmasıyla başarılı olması kaçınılmaz gibi gözüken otomobil.
 • detaylı inceledikçe olumlu izlenimler edindiğim, kia'nın imajını bi' hayli yükselteceğine inandığım kompakt hatchback otomobil.
 • sürüş tarzı vw golf'e inanılmaz derecede benzeyen otomobil.
 • henüz 1000 km kadar kullanmış olmama rağmen sürüşü oldukça keyifli, sürerken güvende hissi veren bir araba. elektrikli hidrolik direksiyonu da rahatlık katıyor.

  1.6 crdi 90hp gibi standart bir motor olmasına rağmen tork yüksekliğinden ötürü oldukça güçlü bi görüntü veriyor. zaten 115hp liklerde kullanılan motor aynı, turbo yazılımının değişmesiyle 90 beygirlikleride 115'e geçebiliyor.

  hb bir model olmasına rağmen oldukça ferah bir iç yapısı var, ön konsol, göstergeler oldukça estetik. baz modelinde 8 adet airbag, abs olduğunu da düşünürsek fiyat/kalite oranı oldukça iyi bir oran gösteriyor.

  iç mekanın kaplamasında kullanılan malzemeler de çok kaliteli, ileride güneşten ötürü çatlama sorunları yaşanmaması için böyle yapılmış. ön cam baya bi yatık, bu yüzden hızınızı farketmiyorsunuz. dizel motorlu arabalara göre ses izolasyonu oldukça iyi.

  eğer kompakt sınıfta bir araba almayı düşünen varsa kararını vermeden bir de bu cee'd i görsün derim.
 • arabada yanlarda perde hava yastığı var, yandan darbelere karşı, ve direksiyondaki bir düğmeyle gaza basmak, hızı azaltmak, sabitlemek mümkün. pek lüks arabaya binemediğimden olsa gerek bunda ilk gördüm bu ikinci özelliği.
 • golf vi kullanmış biri olarak rahatlıkla iç mekandaki malzeme kalitesinin golf'den daha iyi olduğunu söyleyebilirim. bir de golf'ün yaklaşık 45.000 tl, ceed'inse 30.000 tl olduğunu belirteyim. arabanın bence tek kötü yanı stop tasarımı. proceed'e benzer bir tasarım kullanılsaydı keşke.
 • piyasaya ilk sürülüşünün üzerinden henüz 3 yıl geçmiş olmasına rağmen kia'nın tüm modellerinde kullanmaya başlayacağı yeni ızgara ve ön tasarım detaylarının yer alacağı şeklinde makyajlanan otomobil. söylenenlere göre de, kimi yürüyen aksam ve iç mekan iyileştirilmelerine de gidilmiş.

  zaten kanımca oldukça başarılı bir otomobildi, pazar payını artırması için hiçbir engel yok böylelikle.
 • uzunluğu 4.2 m olan otomobil türkiye'de 2 motor, 3 gövde tipi ve 3 donanım paketi alternatifleri ile satılıyor. diesel motoru slovakya'da üretilen ve c segmentinde oldukça iddialı olan araç, 8 farklı avrupa ülkesinde yılın otomobili seçilmiş.
 • ne akla hizmet 110 hp dizellerinde düz vites seçeneği sunulmadığını merak ettiğim kia modeli. düz vites dizel istiyorsanız 90 hp'ye mahkumsunuz.
 • ilk izlenimim beklentimin ötesinde. iç mekanda kullanılan malzemeler oldukça kaliteli. metal görünümlü ön göğüs çok güzel duruyor. kapılardaki el tutma yerleri kumaş döşeme olsaymış daha iyi olurmuş, parmak izi kalıyor zira. döşeme malzemesi de aynı şekilde kaliteli. c segmentinin belki de en geniş ve ferah hatchback'i diyebilirim. auris'i ve golf'ü bu anlamda geride bırakır. sürüş konforu oldukça üst düzeyde. vites ve direksiyon kullanımı da rahat. yol tutuş ise çok çok iyi. süspansiyonlar biraz sert. ileride düzelir diye umuyorum. şehir için 5.3 litre dizel yakıt tüketimi şimdilik pek gerçekçi gelmedi. sürüş esnasında çarpışma testinden 5 yıldız almış bir araba içerisinde olduğunuzu hissediyorsunuz. motor gürültüsü yok gibi. ses izolasyonu da oldukça iyi. motion gibi full'ün bir altı donanımda harita okuma lambası ve gözlük saklama yeri olmaması düşündürücü. frenler çok etkili. yerçekimi ivmesini pek hissetmiyorsunuz. aynaların görüş açısı ise çok geniş. spor tasarım bir araba için tavanı oldukça yüksek, bu benim için iyi.
  kısacası verdiğim paraya değecek diye ümit ediyorum.