şükela:  tümü | bugün
  • kia ceed gibi bir aracı navigasyonsuz türkiye'ye sokan kia türkiye yetkilileri, bu seferde niro'ya 5" ekran koymuşlar.

aklınızla bin yaşayın. 65.000 tl bandındaki arabalarda bile 6,5" navi standart hâle gelmişken, maliyetten kaçacak başka yer mi bulamadınız?

ayrıca yurtdışı versiyonunda olan ön koltuklarda soğutma, arka koltuklarda ısıtma, adaptif cruise control, şerit takip sistemi, kör nokta uyarı sistemi gibi özellikler de gördüğüm kadarıyla yok. son olarak max hız 162 km ve arka frenler kampana. 0-100 hızlanması 11,5 sn. yani bir ustteki arkadasin bahsettigi yuksek beygir, pek bir anlam ifade etmiyor.

sadece yakıttan tasarruf için bu arabaya 123.000 tl vermektense, gırtlağa kadar donanımla dolu 4x4 vitara almak (hem de 107.000 tl'ye) hâla daha mantıklı.

edit: görmemek için kör olmak gerekir. tam da tahmin ettiğim gibi kia satış-pazarlama ekibi sağlam çuvalladı. aracı getirdiklerinden beri toplamda sadece 27 adet araç satarak, başta ch-r gibi rakiplerinin fersah fersah gerisinde kaldılar.

kusura bakmayın, ama ben kia türkiye'nin başında olsam tüm satış ekibini kovarım.
  • exclusive versiyonunda koltuk ve direksiyon ısıtma, elektrikli koltur, kablosuz şarj, 220 v priz, navigasyon, anahtarsız giriş ve çalıştırma gibi özellikler sunuyor. kör nokta, adaptif cc, şerit takip gibi özellikler yine yok. güzel gözüken araç, fakat bu aracı bu paralara almak için sayısal çıkması falan gerekiyor.
    düzenleme: cee'd'in makyajlı kasasında navigasyon mevcut.
  • sosyal medyada pazarlama ekibi bir bütçe ayırmaya çalışmış ve kendilerince reklamını yaptırmayı başarmışlardır fakat insanlarla dalga geçercesine şu an liste fiyatı 137.900 gibi bi fiyat istediğin araca 5" ekran da koymazsın.ayrıca şu hybrid araçlara bu gibi rakamlar verip yakıt tasarrufu yapmak isteyen güruhu çok merak ediyorum açıkcası.
  • en düşük paketlisi 179.900 tl olan araç. lan nerde buna teşvik? millet avrupa’da çoluğuna çocuğuna alıyor bunları bizde mercedes fiyatına satılıyor.
  • kullanması aşırı zevkli bir otomobil. benzini bitmiyor. tükenmez kalem gibi.*
  • 2019 modelinin fiyatı 184.900 tl olmuş. sanırım yeni bir araba almak artık hayal oldu. 115.000 tl’si aracın bedeli, 68.000 tl ise vergi. yetmiyor üzerine bandro ve plaka gideri ödüyorsun. yetmiyor mtv ödüyorsun, üstüne bir de muayene de öpüyorlar. kasko trafiğe girmedim daha bakın burası çok enteresan.

vatandaşı olmasan eğlenceli ülkeyiz aslında.
  • mart ayındaki entry:

2019 modelinin fiyatı 184.900 tl olmuş.

kasım ayındaki entry:

liste fiyatı kasım 2019 itibariyle 230.900 tl.

enflasyon yıllık tek hane, yersen
  • hibrit modellerinde elektrik sisteminden kaynaklı yangın çıkma olasılığı sebebiyle 27 bin aracı geri çağırılmış araba modeli.

edit : sadece 1 aralık 2016 ve 11 eylül 2017 tarihleri arasında üretilenleri.
  • istanbul'dan hopa'ya 3.4 lt/100 km ortalama ile giden hybrid. eşek yüküyle vergiler olmasa almamak için kendimi zor tutardım.
  • 150 bin tl civarı fiyatı olup radyo ekranı gibi ekranla gelen araç. insan utanır şu aracı bu şekilde satmaya. konsolu da berbat, aracın ne içinde ne de dışında hibrit havası yok. hyundai ionic daha ucuz ve dolu olması ve daha az yakması sebebiyle daha çekici gelmekte bana.