şükela:  tümü | bugün
107 entry daha
  • geçen gün kiraladığım araç.

artı ve eksilerini yazmak istedim. malum zamlarla alınabilir tek araba kalmış olabilir, kalmamış da olabilir. buyrunuz efenim:

+içi dışarıdan göründüğü kadar küçük değil. bayağı rahat.
    +bluetooth carplay’i çok başarılı. telefonu bağlayıp tanıtmam 10 saniyemi aldı. kendi aracımda bile bu kadar rahat değilim.
    +67 beygir bir araca göre motor performansı beni üzmedi. gidiyor yani gık demiyor. yokuş da çıkamıyor değil en azından ama çıkarken çok bağırıyor.

-yine motor performansı. 90’a ulaşınca araba bağırmaya başlıyor. gidiyor mu gidiyor ama çok bağırıyor be.
    -vites geçişlerini inanılmaz hissettiriyor. öyle böyle de değil anlık bir öne-geriye savruluyorsunuz sanki. yanınızda biri oturuyor da vitesi o atıyor gibi. bu dsg vs cvt tartışmalarında dönen mikro boyutta hissetmeler gibi değil cidden sürüşü inanılmaz baltalıyor. böyle bir şey ne gördüm ne duydum.

ben bu paraya almam. bu vites geçişi hissiyle 150k civarına falan anca alınabilir. vites problemi çözülürse 180-190k’ya alınır ama 260k falan mümkün değil. bunun yerine clio touch veya i20 tavsiye ederim, hem de b segment.

eyyorlamam bu kadar.