şükela:  tümü | bugün
  • vites geçişlerini muazzam bir şekilde hissettiren teneke. buna 180 bin tl versem her vites atışında ağlarım.

(bkz: ötv'nin amk)
  • en donanımlı cool paketi ekim zammıyla 188.900 tl olmuş araç.
  • en donanımlı cool paketi kasım zammıyla 201.900 tl olmuş araç.
  • ekim ayında, en donanımsız feel paketini 2.000 tl indirimle 182.900 tl civarında satıyorlardı. şimdi 194.900 tl olmuş. sarı siteye bir 'merhaba'mız var. zira bütçeyi hazır ettikçe, zam geliyor. bu arada temiz picanto'sunu satmak isteyen olursa da yeşillendirsin.
  • sehir ici ise git gel icin ok ama bu araba gitmiyor. o yuzden sehirdisi kanser eder.

bu findigin 20000 dolar civari olmasi da buyuk ayip.
  • moovda otomatik modelini denedim. dışardan ufacık görünüyor, içi dıştan görünüşüne göre gayet büyük. herkes normal kilo boyları yazmış. 150 kilo ile rahat sığdım içine.
    yalnız bunun otomatik vitesi çok fena. ben terimlerden anlamam ama yokuş vs de devri bozup motoru gümbürdeterek vites değiştiriyor. normalde toyota corolla otomatik kullanıyoruz onda hiç hissedilmez mesela. bununkiler vitesi otomobil kullanmaya yeni başlayan tecrübesiz biri debriyaja hızlı hızlı basıp vitesi değiştiriyor gibi.
    arabayı genel olarak sevdim, ucuza bir ikinci araç alacak olsak tercih edebilirim. ama otomatik almam da dizel düz vitesi bir denerim. hoş sitesinde dizel tercihi göremedim. yok mudur? belki de yoktur.
  • en donanımlı cool paketi aralık zammıyla 266.500 tl olmuş araç. picanto bu. evet.
  • geçen gün kiraladığım araç.

artı ve eksilerini yazmak istedim. malum zamlarla alınabilir tek araba kalmış olabilir, kalmamış da olabilir. buyrunuz efenim:

+içi dışarıdan göründüğü kadar küçük değil. bayağı rahat.
    +bluetooth carplay’i çok başarılı. telefonu bağlayıp tanıtmam 10 saniyemi aldı. kendi aracımda bile bu kadar rahat değilim.
    +67 beygir bir araca göre motor performansı beni üzmedi. gidiyor yani gık demiyor. yokuş da çıkamıyor değil en azından ama çıkarken çok bağırıyor.

-yine motor performansı. 90’a ulaşınca araba bağırmaya başlıyor. gidiyor mu gidiyor ama çok bağırıyor be.
    -vites geçişlerini inanılmaz hissettiriyor. öyle böyle de değil anlık bir öne-geriye savruluyorsunuz sanki. yanınızda biri oturuyor da vitesi o atıyor gibi. bu dsg vs cvt tartışmalarında dönen mikro boyutta hissetmeler gibi değil cidden sürüşü inanılmaz baltalıyor. böyle bir şey ne gördüm ne duydum.

ben bu paraya almam. bu vites geçişi hissiyle 150k civarına falan anca alınabilir. vites problemi çözülürse 180-190k’ya alınır ama 260k falan mümkün değil. bunun yerine clio touch veya i20 tavsiye ederim, hem de b segment.

eyyorlamam bu kadar.

edit: sevgili nhk ni youkosu uyardı i20’ler 330k+ olmuş, öyleyse clio düşünebilirsiniz diyecektim ki o da 350k+ olmuş. daha dün sabah baktım, 250k idi.

en iyisi kia picanto alın amk. harbi diyorum bu paraya iyi araba.

edit 2: bu fiyata bir de i10 kaldı ama sürmediğim için bir şey diyemiyorum maalesef.
  • en donanımlı cool paketi ikinci aralık zammıyla 345.900 tl olmuş araç.
  • 23 ağustos 2021 tarihinde 178000 liraya aldığım cool versiyonu, 13 aralık 2021 de 345900 lira olan araç.

hesabın var mı? giriş yap