şükela:  tümü | bugün soru sor
 • hyundai kona isimli b segmenti crossover'ın kia versiyonu.. kona adapazarında stonic ise çekoslovakyada üretilecek bu arada..

  not: çekoslovakya neresi diye gelmeyin sikerin.
 • abowww
  stonic
 • standart versiyonu euroncap çarpışma testlerinden 3 yıldız alarak hayal kırıklığı yaratmıştır.
 • renault en ucuz modelinin baz hali ile dahi güvenlik testinden 5 yıldız alırken oturup üzerine düşünülmesi gereken bir skor almıştır.
 • 123.900 tl’den başlayan fiyatlarla satışa sunulan hyundai kona’nın ikizi. yalnız bunda 1.4 litre 100 bg * motor var hem çok yakıyor hem de düşük beygirle vergisi fazla. 1.0 turbo motorlusu 141.000 tl 120 bg güç veriyor.
 • güvenlik testini sadece yıldız sayısına göre değerlendirenlere dert olmuş otomobil. aslında sapasağlam kalmış a sütunu ile güven veriyor.

  aynı hatayı egea'da yapan da çok;

  (bkz: fiat egea/#77660088)
 • boyutları ve kolay yönlendirilebilmesiyle kıvrak, yerden yüksek yapısı ile ülkemizin çukurlu tümsekli yollarına uygun, 1.4 lt. 100 ps motorlu versiyonu şehir içinde yeterli performansı verebilen, ancak uzun yolda hızlanma ve sollamalarda yetersiz kalan, buna rağmen yüksek süratlerde stabilitesini koruyan otomobildir.

  205/55 r 17 lastiklerine rağmen gerek süspansiyon yapısı gerekse yerden yüksekliği ile konforlu.

  iç mekanındaki malzeme ve işçilik kalitesi yeterli seviyede. uzun yolda yüksek süratlerde yol ve rüzgar gürültüsü ciddi artıyor.

  ön kısımda oturma alanı ferah. ancak önde uzun boylular oturduğunda arka taraftaki diz mesafesi ciddi daralıyor, sonuçta b segment bir küçük suv'dan bahsediyoruz.

  elegance seviyesi donanım + sunrooflu araçta, bu sınıf için aranan genel özellikler bulunuyor. ayrıca carplay de destekleyen, başarılı bir multimedya sistemi vardı, her ne kadar hoparlör niteliği çok iyi olmasa da.

  istanbul, gebze, bursa, gemlik, gebze, istanbul güzergahında şehiriçi ve şehirdışı tempolu kullanımda ortalama 8.1 lt. yakıt tükettiğini gösterdi yol bilgisayarı.

  0-100 km/s hızlanması 10,6 sn. olan ve 1.4 lt. 100 ps'e göre ortalama %15 daha az yakıt tükettiği ifade edilen 1.0 lt. turbo 120 ps'lik 7 ileri çift debriyaj otomatik şanzımanlı versiyonu %7 (şu an 8.000 tl) daha pahalıya satılıyor. bu fiyat farkını performans ve tüketim anlamında sundukları ile karşılayacaktır.
 • bu araç hiç haz etmediğim b suvların en yakışıklısı bence. dizel motor ve manuel şanzımanlı seçenekler de gelirse gayet de alınabilir ihtiyaç doğrultusunda.
 • iç hacmi çok dar. 190 boy ile kullanmak işkence olabilir. hanımlar için ideal araç ama. al başın ağrımaz. hayreti mucip.