şükela:  tümü | bugün
 • lazca dünya anlamına gelen kelime. aynı zamanda marsis'in 2016'da çıkaracağı albümün adı.
 • marsis'in yarın çıkacak olan albümü.

  https://www.youtube.com/watch?v=ambtrafw-dc
 • an itibarı ile dinlediğim marsis albümudür. hayranı olduğum adamların bu calışmasını da oldukça beğendim. rock müzik dinliyorsunuz, kemençe tulum dinliyorsunuz tek kelime ile harika beklediğimize değmiş. farklı sesler çok yakışmış. elinize sağlık...
 • marsis'in yeni albümü. çok güzel müzik yapıyor bu adamlar ya. bir şekilde hayran bırakıyorlar kendilerine. ayrıca albüm kadar güzel olan başka bir şey varsa o da albüm kapağındaki görseldir. otur karşısına üç gün düşün.
 • marsis bu kez tulum yerine kemençeye biraz daha fazla ağırlık vermiş. şu parçalardaki kemençe kullanımları harika:

  https://youtu.be/vhzugqb7mfk
  https://youtu.be/bhaxt1vouqq

  ceyhun demir'in eline sağlık.
 • etnik rock yapan yegane grup olduğunu düşündüğüm marsis'in üçüncü ve şahane albümü.

  aynı zamanda bence albümün en güzel parçası olan, albüme de adını veren şarkı. günlerdir dinlemeye doyamadım.

  yerel dilde şarkıları yine ihmal etmemişler ki bu bence bu kültürü yaşatma adına çok önemli bir şey. karmate sonrası, solo albümlerinde resul dindar'ın bile etnik şarkılara daha az yer verdiğini düşünürsek marsis takdiri hak ediyor.

  rock altyapısı yine çok sağlam ve bence zaten marsis'i özel yapan da bu. harika bir sentez yapıyorlar. başta belirttiğim gibi ülkede etnik rock yapan tek topluluk ve bu tarzı korumada çok başarılılar. çıkan üç albüme de baktığınız zaman hep belli bir kaliteye sahip olduğunu görüyorsunuz.

  bunun dışında grubun canlı performanslarından dinlediğimiz bahçada yeşil çınar’ı albüme koymalarına da çok sevindim. korhan özyıldız’ın bu türküye kattığı yorum da bir o kadar enfes. (darısı dertliyim kedetliyim'in başına. onu da bir albümde dinlesek keşke)

  özetle çok güzel bir müzik yapan kendi çizgisinden ayrılmayan bir grubun yine çok güzel olmuş son albümü.

  yolları açık olsun.
 • (bkz: marsis) grubunun kiana albümü harika olmuş çok güzel arkadaşlar. albümdeki bütün müzikleri dinlemenizi tavsiye ediyorum.

  kalbumi atacağum
  garmilig
  sensiz olmaz
  amlakit
  kiana
  e bozo
  senden geriye kalan
  yenge kızı
  pencere
  ernesto
  salına salına
  bahçada yeşil çınar
 • kemençe sesini hüzünlü bulmamdan olacak albümün geneli biraz hüzünlü gelse de marsis işte, yine beğendim. senden geriye kalan, sensiz olmaz parçaları üzdü de üzdü. yenge kızı'nın tam ortasında bile hüzünlenmeye fırsat buldum. keyifle dinlenecek dolu dolu bir albüm olmuş. bahçada yeşil çınar ayrıca nefis. sazınıza sözünüze sağlık.