şükela:  tümü | bugün
  • mecidiyeköy'ün kaosunun tam ortasında bulunan ve krizi fırsata çeviren çalışanlarıyla insanları dolandırmaya and içmiş işletmedir.

cevahir-mecidiyeköy viyadük arasındaki yolun kalabalığını ve "epilasyon"cu çocukları bilmeyen yoktur. ordan geçip de bir kere bile durdurulmayan bir kadın ömrü hayatımda görmedim. insanları yoğun ikna ve duygu sömürüleriyle kandırıp "apla şu kartı bırak çık öğle yemeği param çıksın sayende ablam güzel ablam öğrenciyim nolur" diyen çocukların bir kısmı bu merkezin çalışanlarıdır.

"insanlık olsun elime mi yapışıcak 2 dakika kartı bırakıp çıkayım" diye düşündürerek merkezine aldıkları insanları 10 dakika içinde (abartmıyorum) 700-800 tllik lazer epilasyon, cilt bakım, saç bakım ot bok püsürlere ikna edip, üstüne üstlük senet imzalatıp yollarlar. mekandan ayrılınca ne yaptığını farkettin farkettin, farketmedin 2 sene sonra bir kere bile avukatlıktan aranmadan, adresine mektup gelmeden üstüne üstlük hizmet bile almadan senetteki fiyatın 3 katını ödemeye mahkum kalırsın.

şimdi diyebilirsiniz insan okumadığı bir şeyi imzalamamalı diye. şu kadar söyleyeyim cemaat sohbetlerindeki beyin yıkama < güzellik merkezlerindeki beyin yıkama. güzellik uğruna ailelerinden gizli bu tarz işlere kalkışanları söylememe gerek yoktur heralde.

insanların bir anlık gafletini alışkanlık haline getirip bundan gelir sağlayarak açık açık dolandırıcılık yapan bu tarz işletmeler için benim birey olarak yapabileceğim şey buralarda duyurmak diye düşündüm. varsa kız kardeşinizi, arkadaşınızı uyarın.

söz konusu mağduriyetlerin bir kısmı da burda:
    https://www.sikayetvar.com/…tik/guzellik-merkezleri
  • kafama takılan bir uygulamayı araştırdıktan sonra "bir de şikayetvar'a bakayım ne yazmışlar" dedim, karşıma bu firma çıktı. okudukça şaşırdım, okudukça aman tanrım didim.

çekler, senetler, mahkemeler, hacizler havada uçuşuyor. iptal edilen seneti tahsil etmeye çalışmalar mı dersin, lazerden yüzü yananları mı ararsın. güzellik salonu mu dolandırıcılık şubesi mi belli değil.

işin enteresan yanı, maduriyetini dile getiren insanları da tehtid ediyorlar "kurumumuzu karalamak amacıyla bizi itham ediyorsunuz, sizi mahkemeye vericez" falan diyorlar. üstüne de ''uygulama işe yaramamışsa sizin suçunuz. diyetinize dikkat etseydiniz, diğer seanslara gelseydiniz" yazıyorlar pişkince. ablacım kadın canını zor kurtarmış sizin elinizden, bir dahaki seanslara neden gelsin manyak mısınız. bir de sanki bütün istanbul'un başka bi derdi yok, örgütlenip bunların zavallı şirketini karalamaya uğraşıyorlar.

tövbe. zaten huylu bi insandım, iyice hevesim kaçtı. ben evde doğal yöntemlerle başımın çaresine bakarım, güzellik salonu eksik kalsın.