şükela:  tümü | bugün
 • mecidiyeköy'ün kaosunun tam ortasında bulunan ve krizi fırsata çeviren çalışanlarıyla insanları dolandırmaya and içmiş işletmedir.

  cevahir-mecidiyeköy viyadük arasındaki yolun kalabalığını ve "epilasyon"cu çocukları bilmeyen yoktur. ordan geçip de bir kere bile durdurulmayan bir kadın ömrü hayatımda görmedim. insanları yoğun ikna ve duygu sömürüleriyle kandırıp "apla şu kartı bırak çık öğle yemeği param çıksın sayende ablam güzel ablam öğrenciyim nolur" diyen çocukların bir kısmı bu merkezin çalışanlarıdır.

  "insanlık olsun elime mi yapışıcak 2 dakika kartı bırakıp çıkayım" diye düşündürerek merkezine aldıkları insanları 10 dakika içinde (abartmıyorum) 700-800 tllik lazer epilasyon, cilt bakım, saç bakım ot bok püsürlere ikna edip, üstüne üstlük senet imzalatıp yollarlar. mekandan ayrılınca ne yaptığını farkettin farkettin, farketmedin 2 sene sonra bir kere bile avukatlıktan aranmadan, adresine mektup gelmeden üstüne üstlük hizmet bile almadan senetteki fiyatın 3 katını ödemeye mahkum kalırsın.

  şimdi diyebilirsiniz insan okumadığı bir şeyi imzalamamalı diye. şu kadar söyleyeyim cemaat sohbetlerindeki beyin yıkama < güzellik merkezlerindeki beyin yıkama. güzellik uğruna ailelerinden gizli bu tarz işlere kalkışanları söylememe gerek yoktur heralde.

  insanların bir anlık gafletini alışkanlık haline getirip bundan gelir sağlayarak açık açık dolandırıcılık yapan bu tarz işletmeler için benim birey olarak yapabileceğim şey buralarda duyurmak diye düşündüm. varsa kız kardeşinizi, arkadaşınızı uyarın.

  söz konusu mağduriyetlerin bir kısmı da burda:
  https://www.sikayetvar.com/…tik/guzellik-merkezleri
 • mecidiyeköy büyükdere caddesi'ndeki, eleman seçiminde herhangi bir kriteri olmayan ve şikayetleri dikkate almayan güzellik merkezidir.

  şöyle ki; 28 kasım pazartesi günü, yağmurdan sırılsıklam olmuş ayakkabılarımla eve gitmeye çalışıyordum. dolayısıyla acelem var. mecidiyeköy, büyükdere caddesinin orta yerinde 'kiana güzellik merkezi' çalışanı bir anketör yolumu kesti. normalde vaktim yoksa bile kırıcı olmamak adına acelem olduğunu söyler özür diler yürümeye devam ederim. havanın kötülüğü, o an düşünceli oluşum vs. durdurmaya çalışan anketöre hiçbir şey söylemeden yoluma devam ettim. arkamdan bir ses "karıya bak bu yağmurda da egonuzu tatmin etmeseniz olmuyo..." "efendim?" dedim. hakaretler savurmaya başladı. "sizin burdan geçen insanları taciz etmeye ne hakkınız var?" şeklinde bir soru yöneltince ben işler çığrından çıktı.
  birlikte çalıştığı iki anketör arkadaşını da alıp üzerime yürüdüler. "nişanlıyım ben. mala bak. tutturmuşsunuz ağzınıza bi taciz kelimesi taciz taciz. bunlar insanı katil eder. bunlar insanın başını belaya sokar. sen kimsin seni taciz edicem." üzerime yürüyen 3 ayrı adam var. orada durup "taciz" kelimesinin sadece cinsel anlama gelmediğini anlatamadım tabiki. elim ayağım titreyerek uzaklaştım ordan. eve varır varmaz yetkilileri aradım. doğru dürüst özür bile dilenmedi güzellik merkezi tarafından. sadece gerekenin yapılacağı söylendi. mutlaka geri dönüş beklediğimi söyledim.

  ertesi gün aynı yerden geçiyorum. aynı 3 adam aynı güzellik merkezinin önünde duruyor. neye uğradığımı şaşırdım. güzellik merkezine çıktım "yetkiliyle" görüşmek için. yetkili kişi, dün açtığım telefonun üzerine anketörlerle konuştuklarını fakat anketörün "arkasından bağıran ben değildim" demesi üzerine konunun kapandığını söyledi. üstelik numaramı da bırakmıştım bu gibi durumlarda geri dönüş yapılsın diye.

  yetkili kadından "kadın olduğu için" ekstra anlayış beklediğimi, oransal olarak daha çok kadınlara hitap eden bir işletmenin bu konuda hassasiyet göstermesini istediğimi söyledim.

  sanki anketörlerin eğitim düzeyini yermek için gelmişim gibi, "anketör adam işte boş adam siz de bilirsiniz naapalım böyle oluyolar bu yüzden çok işten attık geneli böyle çıkıyo çok şikayet alıyoruz"
  soğukkanlılığına kesinlikle anlam veremedim. elemanlarının aşağıda insanlara hakaret ederek vandallık yaptıklarından bahsediyorum. karşımdakiler o kadar soğukkanlı ki sanki x bir şahıstan bahsediyorum.

  üstelik özellikle belirttim "anketöre karşı kişisel bir kinim yok, benim için bir şey yapmanızı istemiyorum. her gün ordan binlerce insan geçiyor, başkasına yapmasınlar" diye.

  ısrarla numaramı kayıt altına aldıklarını, firma sahibinin bana dönüş yapacağını söyleyip gönderdi. 3 gün oldu hala ne arayan var ne soran. muhtemelen o anketörler hala orda, kaç kadına aynı muameleyi yaptı bilmiyoruz bile.

  bahsi geçen güzellik merkeziyle herhangi bir ilişiği olan/ olacak olan varsa konu hakkındaki tutumlarının bilinmesini istedim.
  ve başka ne yapabilirim bilmiyorum açıkçası bu umarsızlık karşısında.