şükela:  tümü | bugün
 • varoslarin sicak, icten, gulucuklu, bol senlikli ve de muhabbetli insani, ama yeri geldiginde de aglamasini bilir... (bkz: cingene)
 • bir ara sesi iyiyken ve farklı yorumlar katarak "adeta" şarkıların boyutunu değiştirirken, şimdilerde boş bağırmaktan öteye gidemiyor. eski kibariye dinlenesidir, şarkılar güzel olursa dinlenesidir ama hoptirikten şarkıları söylemese daha iyidir.

  habire terk edilmesi, aldatılmasıyla acınacak bi halde ününü perçinlerken arada bir savurduğu doğaüstü kahkaha da insanlarda şaşkınlık yaratır... ruh hali olarak ergenleşememiş bu kadın, belki de sürekli "parası war" diye el üstünde tutultuğundan böyledir.

  ercan saatçi'nin ne şekilde yaptığı meçhul olan besteleri sesine gider, aferimdir.
 • bir yar için seni terkedip gittim
  şu gönnüme bir sor ne acı çektim
  kendimi ben sana emanet ettim
  eller kadir kıymet bilmiyor anne
  senin kadar kimse sevmiyor anne

  rastlarsan gözleri yaşlı yawruna
  suçunu bağışla, sarıl boynuna
  biz bize yaşarken geldik oyuna
  eller gadir gıymet bilmiyo aney
  senin gaden kimse sevmiyo aney

  sözlü şarkıyı en okkalı şekilde söyleyen ablamızdır...

  ayrıca bugün kibariye hakkında sözlü olarak bir haber duydum..
  caponyaya mı çine mi ne, bizim ünlü seslerden bazı numuneler yollamışlar. (yani şarkıcı dediklerimizden... ibosudur, sezosudur, sertabıdır, şusudur busudur) yapılan analizde, en kusursuz türkiye numunesinin "kibariye"ye ait olduğu tespit edilmiş...

  allah vergisi bir ses ne diyelim. weleti de oldu, daha ne ister ablamız? bi de habire kikirdeyip elaleme sarılmasa daha iyi olacak ya...

  ha ilginç bir nokta da kibariyenin okuma yazmasının olmayışıdır. hafıza ile okuma yazmanın bir orantısı yok tabii ki. repertuarı bayağı geniştir ablamızın...
 • asil adi bahriye tokmak. beyaz kelebekler'den turgut akyuz tarafindan izmir'de pavyonlarda sarki soylerken kesfedildi. 1981 yilbasinda trt'de soyledigi kimbilir sarkisi ile patladi. ozellikle ilk donem calismalari kayda degerdir. sonralari poplasan arabesk, arabesklesen pop ile birlikte kibariye de eski formunu kaybetti haliyle..
  ayrica turkiye'deki belki de en iyi arabesk cover sarkicisi. biraz fazla bagirir etkili olsun diye sarki, ama orjinalinden daha iyi okur cogu zaman. (bkz: sezen aksu) (bkz: tutuklu)
 • derler ki, okuma yazması olmadığından stüdyoda kayıt sırasında sufle verir gibi söylerlermiş şarkının sözlerini (konuşma tonunda tabi) ve bi yandan onu dinleyip aynı anda da öyle hissederek okumasının acaip bişey olduğundan bahsedilir. hem de detonasyonu en az olan sanatçılardan biriymiş.
 • (bkz: gullu)
 • harbi kadin. saf kadin. süper sesli kadin.
 • bir sene önce okumayı öğrenmiş, şimdi sıra yazmada imiş, seneye de fransızca öğrenecekmiş...
 • kibariye, ilk olarak 70lerin sonu-80lerin basinda izmir fuarinda zeki muren tarafindan kesfedilmistir. tesadufen pavyon gibi bir yerde kibariye'yi dinleyen zeki muren, kendisine hayran kalmis ve "kibariye, bilmeden caz yapiyor" yorumunda bulunmustur.