şükela:  tümü | bugün soru sor
 • en fazla 15-20 yıl içerisinde kıbrıs tamamen bağımsızlığını kazanınca türkiyelilerin alması gerekecek vize türü. tahminim schengen'den dahi daha kazık olabilir.

  geleceğe reserved.
  at fava 15 yıl bekle.
 • vize uygulansa kumar dışında amacı olan türkiyeliler kapıda kuyruk olmayacaktır. şu anda oteller türkiyeli turist gelsin kumar oynasın diye neredeyse kapıdan kapıya paket programlar yaptığı için rağbet görüyor yoksa yerli biriyle gezilmiyorsa yada hiç otelden çıkmadan tatil yapılmıyorsa sırtıma çantamı alayım oradan oraya gezeyim olmadı toplu taşımaya binerim nasıl olsa onlar da türk ben de yardımcı olurlar gibi bir düşünce ile gidilecek bir yer değil. turist canlısı değillermiş gibi olmasın sadece 'türk canlısı' değil yavru vatanımızın aziz evlatları. üstüne para verseler kimse kıbrıslıların türkiyeli görünce büründüğü hal ve tavırı çekmeye gitmez.
 • türkiye cumhuriyeti payidar olduğu müddetçe kuzey kıbrıs türk cumhuriyeti için var olmayacak yegâne mefhumdur.

  bu ülkenin içinde de türkiye’yi beğenmeyenler, yıkılıp gitmesini isteyenler, türkü sevmeyen türkler, ingiliz veya amerika mandası olmayı kendi dövletine evla görenler var; orda da bunların olması gayret tabi bir durum. ama bunun sadece ıslak bir rüya olduğunu bilmeleri de gerçeğe oldukça hizmet edecektir.
 • (bkz: türkiyeli) açılım garabetinden sonra bu sikik kelimeyi duymaz olmuştuk. şimdi de sadece pkk kırması solcular, bunlarla aynı amacı güden dinciler dışında kullanan yok.

  kendi dili olan bir ülkenin vatandaşına "türkiyeli" diyerek güya bizi aşağılıyor bu arkadaşlar. başlığı açan idüğü belirsiz (artık hangi etnik döküntüyse ya da hangi tarikat şeyhinin sikini yalayan bir meczupsa) muhtemelen bugünkü kıbrıs ile ilgi malum başlıktan gaza gelip, araya "türkiyeli" kelimesini de sıkıştırarak trollük ile karışık bir provakatörlük derdine düşmüş.

  en son tanıştığım; sık sık "türkiyeli" kelimesini kullanan fetöcü, "cumhuriyet" in artık geçerliliğini yitirdiğini, türk kelimesinin sakıncalı olduğunu, aslında türk diye bir kavmin olmadığını bundan 3 sene önce yüksek sesle çekinmeden konuşurken, bu günlerde götü kurtarmak için instagram da falan "atatürk,güzel ülkemiz, türk olmak ne kadar güzel sen de gelsene" gibisinden paylaşımlar yapıyor.

  bu tarz provakatörlükler götünüzde patladığında "ben yazmadım kznm yzmış yhaa" diye geri vites yapmanız da ayrıca çok hoş oluyor...