şükela:  tümü | bugün
 • hala kıbrısı türkiyenin vilayeti gibi görenlere dert olmuştur. arkadaşım orası bir ülke ve iyi veya kötü yönetilmenin sonucunu aynı türkiye gibi yaşayacaklar.
 • yeni bir akp başarısı. helal olsun lan doğusundan batısına ayırt etmeden anasını sikiyorlar.
 • kıbrıs halkının çılgınca kutlayacağını bile bile tedirginlikle izliyorum. mevcut kıbrıs yönetimi ilişkileri dengede tutup süreci bir sonraki hükümete bırakma taraftarı gibi bir politika izliyor.
  kısa vadede değişen bir şey olması mümkün görünmüyor fakat kafayı türkiye'den koparmak yönünde, bir ayağı dışarıda bir operasyonun sürdüğü açık.
  türk askerine adadan çekil demek biraz göt ister. zamanın ne getireceğini hep beraber göreceğiz fakat ada halkı zulümden kurtulsun diye yapılmış harekat öyle bir kaç yeni yetmenin alıp çöpe atacağı bir husus değildir.
  ayrıca türkiye'nin garantörlüğünü bir kenara itip, düşman olarak karşısına almak da kıbrıs halkına ve ada halkının geleceğine bir iyilik mıdır, kötülük mü bu tartışılır.
  kıbrıs'a ne verildi konusu apayrı bir konudur. bu konuda zerre kadar sevmediğim rte güzel bir fatura çıkarır ne verildiğine ne alındığına dair.

  kıbrıs, jeopolitik eşek olma. kıbrıs olarak kal, yine de sen bilirsin.