şükela:  tümü | bugün
 • kabul edersiniz yada etmezsiniz fakat mustafa kemal'den sonra ülkenin başına gelmiş en büyük şans rahmetli bülent ecevit'tir.
  dönemsel şartları göz önünde bulundurmak gerek,mustafa kemal'in şansı etrafında aydın dolu olması ve gerçek kuvâ-yi milliye ruhunu yansıtmalıydı.
  ecevit'in şanssızlığı okadar çok'ki birde üstüne cahil,gerici,yobaz halk'ta eklenince başarıları hiç ama hiç azımsanmayacak kadar büyük ve fazla.
  bir yanda cuntacılar bir yanda türkçü görünüp birbirinin üstüne basarak ilerleyenler bir yanda her olumlu hareketin sol'dan geleceğini savunanlar ve kurtuluşun anca sol ile mutlak olacağına inanıp olmayacak işler yapanlar bir yanda köy enstitülerini kapatıp dini duyguları sömürüp oy uğruna türlü hile hurda yapanlar ve bir yandada 6.filo yani meşhur amerikan mandası.
  şu sıralar tv'de hemen hemen her kanalda sırf vatandaşın gazını almak için olmamış olan olayları birde başarıymış gibi yedirmeye çalışma mesaileri elbet bir süreçtir.
  öyleki artık mazlum halk her seçimde sesi en çok çıkan partiye oy vermesine rağmen bile yemiyor.
  ülke için yaptıkları her olumlu hareket ve en büyük başarı bile her zaman önce mustafa kemal sonrada ecevit'in gölgesinde kalacaktır..
  kabul edersiniz yada etmezsiniz ama gerçek bu..