• türkiye'nin kaderi. her ne hikmetse kimse bizi sevmiyor. yanlız ilginç bir durum var. dışarıdan birileri bizi sevmediği zaman toptan türkiyeli falan oluyoruz. fakat, sevilecek veya gurur duyulacak bir şeyimiz olduğu zaman türk, kürt, çerkes falan diye ayrılıyoruz. sonra kendi içimizde kavga ediyoruz, bölünüyoruz falan. sayenizde koskoca ülkenin, "içe kapanık ergen" gibi bir imajı oldu.
  • adayı işgal et
    uluslararası ambargoya uğrasın ada
    sonra adadakiler işsiz güçsüz kalsın
    sonra onlara yardım et.
    onlarda bitirin şu işgali desin
    sonra siz vayyy şerefsizler biz hem yardım ediyoruz hem de küfür ediyorsunuz deyin
    onlarda "iyi de benim fakiriliğimin/muhtaçlığımın nedeni zaten senin işgalin desin"

ama bu son cümleyi kimse dile getirmesin.

rum kesiminin ortalama geliri kişi başı 35. 000 usd civarındaydı bu konuyla ilgilendiğim vakitler, öyle yunanistandan falan da yardım almazlar.

biz türkleri, rumların mezaliminden kurtarmışız. düşünsenize, 12 eylül darbesi olmuş ülkenizde, işkenceler, gözaltında kayıplar vs gırla. sonra bir ülke geliyor işgal ediyor sizi, biz mezalimden kurtulmuş mu oluyoruz. faşist dikdatörlük altında herkes mezalim altındaydı. şimdi iktidarda olan komunist partilerin üyeleri de ozaman mezalim altındaydı. yani rum ruma da mezalim ediyordu. (bu mezalim kelimesi de nerden yapıştıysa şimdi bu entiriye)
    şimdi türkiye işgali kalkarsa rumlar türkleri keser mi? keser diyorsanız. ne diyeyim boşuna okudunuz buraya kadar ya da ben boşuna yazdım.

sonuçta işgal var, ırkdaşınız da yapsa işgal, mezalim yapan faşist diktadörlük yıkılmasına rağmen orada girmişken kalayım burası oldukça stratejik diyen bir işgalci var.
    ayrıca sevmemesi de insanı kıllandırmıyorsa daha ne olsun. sen mazlumu kurtar o da seni sevmesin, bu doğa kanununa aykırı. demek ki ne biz kurtarıcıyız, ne de onlar mazlum.
  • kıbrıs ile ilgisi "birkaç kere gittim" olan insanların yine götünden atıp tutarak sonuçlara vardığı durum.

kıbrısta bulunan türkiye kökenli insanların neler yaptığına/yapmakta olduğunu bilmeyen cahil dangalaklar önce öğrensinler sonra kıbrıslılara laf atsınlar.

şunu da kafalarına soksalar fena olmayacak:

-kıbrıslı türklerle türkiye türkleri arasında dağlar kadar fark vardır
    -kıbrıslı türklerle türkiye türkleri "benzer" (bak aynı demedim) dil konuşan, aynı dini inanışı olan (ki bu bile tartışılır) farklı kültürlere, alışkanlılara sahip iki farklı toplumdur.
    -şu an kıbrısta bulunan tc kökenli vatandaş sayısı, kıbrıslı saysının 2 misli kadarıdır. asimile etmeyi başardınız yani bizi. o yüzden türkiye'nin yaptığı yardım aslında yine kendi vatandaşlarına olan yardımdır. bunu da öğrenin kör cahiller.

imza: türkiye'de 5 sene yaşamış doğma büyüme bir kıbrıslı.

peşin edit: kötülemeyen faşolar kabız olsun.
  • kktcde bulunan tek bir tane hapishanenin mahkum nüfusunun %96.3ü* türkiye vatandaşlarından oluşuyorsa bu bile tek başına sevmeme nedeni sayılabilir.

zöe: rakamı beğenmeyenler için link droiterden geldi...

http://www.kibrisgazetesi.com/…pagename/ic_haberler
  • adanın kuzeyinin 20.yy'da kolonizasyon'a maruz bırakılması olabilir sebebi!
  • okudugum entry'lerden sonra şuna deginmeliyim ki kıbrısta türkler'i sevmemek diye birşey yoktur, olamaz. olsa olsa türkiye'li türkleri sevmemek diye birşey olabilir zira kktc açılımı zaten kuzey kıbrıs türk cumhuriyetidir.

kıbrısta lefke de bulundugum kısa sürede gördügüm, kıbrıs insanlarının inanılmaz sıcak kanlı oldugudur.. sabaha kadar oturup ögrencileriyle sohbet ettigim, gülmekten kırıldıgım, inanılmaz mutlu oldugum bir kaç gündü..

türkiyeli türkleri sevmez misiniz diye direkt kendilerine sordugumda aldıgım cevap, kıbrıs'ın küçük yer oldugu ve örnegin cinayetin ne oldugunu bilmediklerini, bu tür şeyleri kıbrısa gelen türkiyelilerden gördükleri oldu.
    bundan mütevellit kimisini sevmezler..
    bu da pek dogal olan degil midir...?
  • (bkz: #20817467)
  • kimi yazarlarin sadece yazar oldugunu, okumakla alakalari olmadigini gosteren olay.

bir yerlerde bir sekilde gaza gelip, basligi acip topu topu iki sayfa entryi okuma zahmetinde bulunmadan, aklindakini iki kelam yazip uzaklasan arkadaslarin, hemen saldiriya gecmeden once, "bizi sevmiyorlar" dedikleri insanlarin, bunun sebeplerini detaylica anlatmaya calistiklari entrylerini okumalarini tavsiye ediyorum. belki bir an icin duraksayip dusunme gafletinde bulunurlar.

okuduklari halde bunyelerinde herhangi bir etkilesim olmayip, dusunmeyi, arastirmayi, ogrenmeyi secmeyen, sabit fikirli zatlardan olusturdugum meclise ithafen;

(bkz: sozum meclisten disari)
  • hepsi için geçerli değildir genellikle asimile olmuş bazı kıbrıslılar ve kendini avrupalı gören özenti gençler sevmez. bölge esnafının geçim kaynağı türkiyeden gelen asker ve öğrencilerdir . sevmeye mecburdurlar
hesabın var mı? giriş yap