şükela:  tümü | bugün
  • kimi yazarlarin sadece yazar oldugunu, okumakla alakalari olmadigini gosteren olay.

bir yerlerde bir sekilde gaza gelip, basligi acip topu topu iki sayfa entryi okuma zahmetinde bulunmadan, aklindakini iki kelam yazip uzaklasan arkadaslarin, hemen saldiriya gecmeden once, "bizi sevmiyorlar" dedikleri insanlarin, bunun sebeplerini detaylica anlatmaya calistiklari entrylerini okumalarini tavsiye ediyorum. belki bir an icin duraksayip dusunme gafletinde bulunurlar.

okuduklari halde bunyelerinde herhangi bir etkilesim olmayip, dusunmeyi, arastirmayi, ogrenmeyi secmeyen, sabit fikirli zatlardan olusturdugum meclise ithafen;

(bkz: sozum meclisten disari)
  • hepsi için geçerli değildir genellikle asimile olmuş bazı kıbrıslılar ve kendini avrupalı gören özenti gençler sevmez. bölge esnafının geçim kaynağı türkiyeden gelen asker ve öğrencilerdir . sevmeye mecburdurlar
  • ülkenin %50 sinin ülkenin kurucusuna sövmesi ile eşdeğerdir.
  • bugün 14 ağustos. kıbrısa yapılan ikinci harekatın yıldönümü. oturdum baştan sona olayların akışını okudum. kıbrısın osmanlı dönemi ingiltereye kiralanmasını, daha sonra bağımsızlık ilan etmesini, zürih antlaşmasını, iç karışıklıkları, askeri darbeyi, soykırımları ve türk askerinin müdahalesini...
    başlığa gelince her türk kadar türkleri sevmiyorlarsa anlarım bunu. keza gittiği yerde derin izler bırakan necip milletimiz gittiği hiçbir yerde güzel izlenim bırakmaz. ortadoğulu zihniyetiyle şark kültürünü gittiği yere perçinlemeye çalışan milletimizin sevilmemesi anlarım ben. ancak bu sevilmeme olayının kolektif bir şekilde devlet hatta millet düşmanlığına evrilmesi kesinlikle kabul edilemez. türk devletinin, orada katledilen insanlar için yaptığı çıkartma tüm yurdu etkilemiştir. ülkenin bir çok şehrinde sıkıyönetim ilan edilmiş, yurt genelinde ordular yer değiştirilmiş, belki dünyanın yarısıyla aramız kötü olmuş, o zamanın parasıyla 90 milyon avro tazminat ödemişiz. hala da cebimizden onlara gidiyor barış içinde yaşasınlar diye. bir grup rum 30 yıl önce yaptıkları gibi köyleri basıp sivilleri katletmesin diye 20 yaşında bir çocuk bu sıcağın altında bir nöbet kulübesinde silah çarpraz pozisyonda tam teçhizatlı bekliyor barışın ve güvencesi olmak adına. bunlara rağmen sevilmemesi nankörlüğün alasıdır. şerefsizliktir. beyinsizliktir.
  • annan planına yes be annem diyen insanların ana karada yaşayan türkleri sevmemesi olayıdır.

adamları kendilerinden bile koruyoruz resmen.
  • bizzat şahit olmuşluğum vardır. sebeplerinden birisi barış harekatından sonra oraya türkiye de ne kadar ipsiz sapsız işsiz güçsüz boş adam varsa onların adaya yerleştirilmesidir.
  • kıbrıslı olmayan türklerin de türkleri sevmediğini, avrupa'da yaşayan türklerin girdiği entrylerden anlayabilirsiniz.

kıbrıslı türkleri suçlamak yerine, "neden sevilmiyoruz?" diye düşünmek lazım.
  • türkiye kendi çıkarları için adamları resmen esir almış vaziyette.
    rumlarla birleşmek istiyorlar aslında ama onu da engelliyorlar.
    üzücü.
  • kendi memleketinde ki insanlar birbirini sevmezken, derdimiz kıbrıs halkı bizi neden sevmez diye mi düşüneceğiz? içlerinde sevmeyende var sevende var, okuduğum yıllarda bir amcayla bu konuyu konuştuğumuzda farklı olaylar anlatırken, kendi arkadaşlarım işin daha politik kısmıyla konuşurlardı.
    bu iş sevip sevmemek değil tek dertleri tanınan bir cumhuriyetlerinin olmasıdır, yaşlısından, genç kuşağa kadar herkes bunun ümidiyle yeni bir güne uyanır adada. çok insanla konuştum türkiye'den nefret eden insanda var, ana vatansız yapamayız diyende var. geçmişte ada üzerinde yaptığımız nüfus politikalarının hataları var ama yapılması zorunlu bir hamleydi ancak daha planlı ve daha güzel yapılabilirdi sorunda bu nüfus politikasından kaynaklanıyor.
  • ben de türk kimliği taşıyan

suriyeliler
    siyasal islamcılarılar
    yanlışa çıkarları adına ses çıkarmayan beyaz -bmw'li muhammed emin'ler
    -bmw x serisi sahibi sumeyyeler

kürtçülerden

2018 haziran ayında 15 temmuz ve diğer tüm hersey dikkate alındığında %52 ile akp ye oy verebilmiş insanlardan
    hoşlanmıyorum.

tamam adamlar pet şişe suya ve kozmetik ürünlerine çok para veriyor ama ülkede rakı 45 lira, gençler sokakta el ele gezebiliyor falan paralel evrende türkiye resmen. 2003 yılında akparti hayatlarına girmeden sapaktan devam etmişler.

simdi tüm bu kümelerden hic birini arasında barındırmayan ada halkını nasıl suçlayabilirsin ki ?