şükela:  tümü | bugün soru sor
  • evet arkadaşlar, bugün girne'nin bütün kumarhanelerinde rastladığım durumdur. en az 3 tane rasladım, içlerinden birisi de hacı.

çok şaşırdım cidden, umarım aramızda bu duruma rastlayan yazar arkadaşlar vardır.

tamam bizde elhamdülillah müslüman'ız lakin hacı olsaydık veya kapalı olsaydık inancımıza saygılı olmak için o gazino'ya girmezdik. şuan bana soracak sorularınız arasında şunu diyebilirsiniz "sen neden saygısızlık yapıyorsun peki" ama bunu bana değil genel olarak kendinize sorun, sonra bana sorarsınız. lakin bir çoğumuzun etrafında perşembe geceleri içmeyip cuma namazına giden, gittikten sonra ki günde meyhaneden çıkmayan yakınlarımız vs var ve bunlara bu durumu sorduk mu "onun yeri ayrı bunun yeri ayrı, o borç bu zevk" vs diyen var.

kimsenin dinini, imanını sorgulamıyorum, bu allahın işidir ama saygı en baştakınden başlar, ilah'a olan saygı bütün insanlığa olan saygıdır. ben mesela kendimden örnek verecek olursam, ben değil perşembe, cumartesi bile alkol alsam cuma namazına gitmem, çünkü herkesi kandırabilirsin hatta kendini bile kandırabilirsin de allah'ı gerçekten kandırdığınımı sanar insan ?
  • islama göre günaha giren kadınlardır.

hacı olmak bir insana ekstra dindarlık katmaz, bu islamın emirlerinden bir tanesidir. namaz kılmak, oruç tutmak gibi.