şükela:  tümü | bugün soru sor
 • hayatta en sevdigim seylerden biridir. kibritle yakilmis sigaranin tadi da baska bi guzel olar. zippoyla yakilmis sigaranin da tadi da iyidir hani

  ayrica en sik kaybolanlardan biri olan cakmaktan daha ekonomik ve keiflidir

  (bkz: kibrit)
  (bkz: kibrit yakamamak)
  (bkz: kibritle sigara yakamamak)
  (bkz: tekel kibriti)
  (bkz: kav)
  (bkz: migros kibrit)
 • bunun keyfine iyice varabilmek icin yapilmasi gereken sey kibriti yaktiktan sonra bir yada iki saniye beklemektir. boylece kukurtun ilk kotu dumani ucar ve sigaraya sinmez hem de sigaranin ucu kararmaz. ondan sonra degme keyfine.
 • ruzgarlı havalarda kibrit kutusu yarı acık hala getirilerek guvenli bir kovuk elde edilir, bu noktaya taze yakılmı$ olan kibrit hemen sokulur. orda ruzgardan kısmi korunma saglar, oksijen de yeterlidir; kibritle sigara yakma teknikleri arasında saglam yeri olan bir stildir.
 • kibriti kendine doğru çekersin.kibritin yanmasına ayrı,sigaranın yanmasına ayrı,onu içine çekmene ayrı şaşırır,hepsine de apayrı sevinirsin.
 • heycanlı olunduğu zaman başarılamayan, komik komik durumlara düşüren bi sigara yakma yoludur.kibrit kırılır, elinden fırlar..vs. ama başarıldığında nedense çok ayrı bi keyif verir insana.
 • kibrit çöpünün kutunun kenarına sürtünürken çıkardığı ses, alev alış hali, sigarayı yakarken tütünün çıtır çıtır tutuşması ve kibriti üflediğinizde çıkan hoş kokuyu düşündüğümüzde, sigara bırakıldığında (bkz: sigarayı bırakmak) kibritle sigara yakmanın en çok özlenecek anlardan biri olduğu açıktır.
 • kav'la yakılıyorsa kötü, eğer malazlar'la yakılıyorsa daha da kötü. kibriti ne kadar boşa yakarsan yak o kötü tat illaki geliyor. gene de en verimli yöntem, sigarayı kibritin altından, yani ters tarafından, alevin mavi olduğu yerden yakmak sanırım.
 • en karizmatik sigara yakma şeklidir. kibrit kutusunu elinize alırsınız şöyle c.ronaldo'nun frikik pozisyonunda durduğu gibi durup. bir elinizde kibrit kutusu diğerinde kibrit çöpü, yakmaya hazırlanırsınız ve kollarınızı tavuk kanadı gibi içe büküp kaldırırsınız. kibriti çaktıktan sonra ağır bir şekilde sigaraya doğru yönlendirip sigarayı yakarsınız. bu arada gözler kısık bir şekilde ortamı süzersiniz, gözünüze kestirdiğiniz hatuna ilk dumanı armağan edersiniz. bilmiyorum hala bu yolları kullanan ya da tav olan var mı?
  evet bu işler böyledir. öyle bir özgüven verir ki kibritle sigara yakmak, en iyi pozlar o anda verilir. çünkü o an karazmatik olduğumuza olan inancımız tamdır.
 • sigaranın ilk iki dumanına kattığı o enteresan tadı sevdiğim ve şekil itibariyle daha karizmatik olan sigara yakma şekli. hatta bir gün staj yaptığım yerde bir kadın ateş istemişti benden. çıkardım kibriti yaktım. gözünü belertip bir iki saniye bekledikten sonra yaktı sigarasını. ardından ilk dumanı dışarı salarken şu sözler döküldü ağzından; 'kibrit kullanan erkekler farklıdır, özeldir.' artık nasıl bir niyetle söylendi bilemeyeceğim.