şükela:  tümü | bugün
1666 entry daha
  • algı operasyonu bu başlık.

- olması gereken kıdem tazmanitının düzenlenme teklifi/ kanunu

kaldırıl-mı-yor. ödenecek gün sayısı ve paranın ödeme şekli değiştiriliyor.

kaldır-mak ile değiştirmek aynı şey değildir.

cumhurun başkanı iş verenlere seslenerek kıdem tazminatını sizin insiyafitinize bırakmayacağız anlaşın işçiler ile der..

şimdi sorun işçiler ile işverenlerin ödeme günü sayısı ve toplanan pirimin hangi şartlarda alınması gerektiği.

haşiye:
    1 - hangi aklı evvel parayı emekli olunca ve taksit taksit ödeyelim teklifi verdiyse ishal olsun tuvalette su bulamasın.

2 - iş veren ve işçi için her iki tarafın mutlu olacağı bir düzenleme olsun inşallah.

3- istanbul taksiciler odası biz büyük bir gücüz diye fors atmıştı belediyeye kafa tutmuştu hani nerede o işçi sendikaları dernekleri kafa tutan bir tane kişi yok.
  • fona cevirip bir guzel uzerine cokecekler. sonra o fon ne olur, kimlere dagitilir allah bilir. umut ediyorum ki bir erken secim olur ve def olup giderler karabasan gibi coktukleri bu ulkenin basindan. erken secim olmazda iki uc yil daha bunlara katlanmak cok ama cok zor olacak.
  • baro bahane, kıdem tazminatı şahane

baro gündemiyle güzel cambaza baktık yine
  • başlık hatalıdır, kıdem tazminatlarının indirilmesi olmalı. zira tazminatları fona devredip indirme planı olduğu gayet açıktır.
    (bkz: indiragandi)
  • maalesef dinlemek yerine yaşayarak tecrübe ederek anlamayı seven bir milletiz. tasarıyı çok güzel açıklayan bir dolu yazar olmuş ama sanırım yine bir şey değişmeyecek.

düzeltmeye katılıyorum, kıdem tazminatı kaldırılmıyor. sadece işçinin hak ettiği tazminatı alabilmesi için diğer tüm vergilere ek bir de kendi tazminatını ödemesi gerekiyor. a bir de o paraya emeklilikte erişebiliyorsunuz taksitli olarak. mevcut durumdan bu sürece geçmeyi makul ve mantıklı bulmak gerçekten farklı bir düşünce yapısı.
  • devletin yoluna çıktığının ispatıdır!
  • bordrolu çalışanlar olarak geleceğimiz için teminat niteliğinde olan kıdem tazminatı bu yeni düzenleme ile hiç olacak gibi görünüyor. bu modeli savunan mevcut modele göre avantajlarını ve dezavantajlarını ele aldığında eğer avantajlı görüyorsa ya bordrolu çalışan değildir ya da matematik bilmiyordur.
  • reis falan derler bana
    affetmem çökerim milletin yarınına
    itibardan tasarruf olmuyor amma
    o kıdemler lazım benim sarayın masrafına.

emekli olunca alır mıyım sandın
    her şeyi ayrı yazsan da bak ben buradayım
    göz koydum kıdemine tazminatına
    oy vermemen için ey milletim daha ne yapayım.

bes dedik kaçtın gittin
    vergi iadeni kestik maaşıma eklediler diye sevindin
    emeklilik yaşını arttırdık o yaşta kim bana iş verir demedin
    buna da ses etme lütfen hazır berberler açılmışken ense tıraşını göreyim.

dörtlüklerini akıllara getiren olaydır.
  • ensar vakfına ve yandaş müteahhite para lazım. kanalistabul var bir de, çok mühim. bu sebeple bizim kıdem tazminatımızı alarak ezanların susmasını vb engelleyecekler.
    buna itiraz edince vatan haini mi, fetöcü mü, dış güçlerin içerdeki işbirlikçileri mi yoksa terör sevici mi olacağız? o kısmı netleştirmek lazım.
  • yukarda kaldırılmıyor düzenleme geliyor diye savunulan olay. gecenin şu saatinde terbiyemi bozmayacağım neyse.

neymiş hem işçiyi hem işvereni mutlu edecek çözüm için çalışılıyormuş. işçinin de işverenin de bi gram umurlarında olmadığını 3 yaşındaki çocuk bile bilir zaten de bu kıdem tazminatı denilen olay on senelerdir işleyen bir sistem. işveren de işçi de bunu bu haliyle kabullenmiş, sürüp gidiyor. toplumda bunun düzenlenmesine ilişkin en ufak bir talep yokken, halkın en ufak gündeminde yokken herkesi mutlu edeceğiz diye ortaya çıkıp kelime oyunları ile emekçinin üç kuruşuna çökmek kimi mutlu eder acaba.
64 entry daha