şükela:  tümü | bugün
 • (bkz: kidnapping)
 • aynı zamanda mission impossible yedinci sezon on birinci bölümünün adı.
 • ing. zorla götürmek.
 • ing. (fidye istemek amacıyla) birini kaçırmak
 • 2017 yapımı olan kidnap, bilindik çocuk kaçırma hikayelerinden çok daha farklı. baştan sonra bir dakika bile düşmeyen hızlı temposu ve gerilimi sizi ekrana yapıştırıyor. halle berry ise mükemmel!
 • hiçbir anlamı olmayan, başından sonu belli bir halle berry filmi. garsonluk yapan boşanmış bir anne, 2 saat boyunca kaçırılan kısa kıvırcık saçlı oğlunun bulunduğu arabayı kovalıyor. "hadi çıktı çıkacak" diye bir şeyler bekledim, yok. yani bir ara halle'nin zombiye dönüşeceğini falan bile düşündüm, sonuç hüsran.

  sana puanım 3.
 • aksiyon sever bünyeleri belli ölçüde tatmin edeceğini düşündüğüm, başrolde halle berry nin olduğu film. abd vizyon tarihi 4 ağustos 2017 olarak açıklanmasına karşın malum ortamlara çoktan düşmüş bile.

  filmde direkt olarak söylenmeyen ama hissettirilen iki şey var, bence.

  --- spoiler ---

  birincisi, chrysler marka aracınız varsa benzinin bitmesi gibi direkt olarak aracın kendisinden kaynaklanmayan durumlar yoksa eğer türlü zorlu koşullara rağmen yolda kalmanız imkansız deniyor. ikincisi ise, işiniz polise/ 911'e filan kaldıysa o iş yaş... kendiniz halledin daha iyi. filmin sonlarında, halle berry'nin, olayı nihayete erdiren, o son darbeyi bile kendi çabasıyla indirmesinden hemen sonra siren seslerinin duyulması, polisin türlü nümayişle olay yerine ancak her şey bittikten sonra intikal etmesi, oldukça ironik olmuş.

  --- spoiler ---
 • mantık ve fizik kurallarının bizim evrenimizden farklı işlediği fantastik film. bu şekilde izlerseniz bile keyif vermekten yoksun vasat bir film. bir de mantığı hesaba katarsanız rezil.

  çoğu zaman az bilinen, yeterince ilgi görmeyen filmler hakkında yazarım ki film severlere bi katkım olsun. nadiren de haketmeyen filmleri yerin dibine sokmak için yazıyorum. bu da onlardan biri

  --- buradan sonra spoiler olacak biraz lakin bence okumalısınız.

  -araca son gaz basıp, motoru bağırta bağırta 2 kez vites değiştirdikten sonra aracın hala sesi var kendi yok şahinler gibi 30 la gidiyor olmasından tutun, 100 km boyunca kırk tane kazaya sebebiyet veren aracın hiç polis görmemesi...
  -arkasındayken bir türlü yetişemediği araca, araya 10 km fark girince bir anda yetişmesi
  -süratle gidilen yolda araçlar birbirine ne kadar çarpışsa da nfs oyunları misali araçların yoldan çıkmaması, takla atmaması, hatta çarpışmayı umursamaması...
  -kötü yazıldığı için, neler olduğunu senaryodan anlayamayacağımız her şeyi başrol oyuncusunu kendi kendine konuşturarak anlatması da ekstrası.

  burada filmi övenlerin günahlarını almak istemem ama parayla yazarlık yapanları duyuyoruz sonuçta...