şükela:  tümü | bugün
  • arsenal'in 89 doğumlu gençten sol beki. ingilizdir efenim kendisi. ilerleyen zamanlarda daha çok izleyebiliriz. e malum clichy* yaşlandı arsene wenger'e göre tee 24 yaşına geldi.

yalnız bu adam biraz geç çıktı. neredeyse 20 yaşında genelde arsenal'de kariyerinin ortalarına falan geliyorlar.
  • aslen sol açıktır kendisi.. alt yaş gruplarında sol açık ve orta saha olarak oynamışlığı çoktur.. sol açıktan arsene wenger'in kafasındaki hücumcu bek olarak defansın soluna devşirilir, 10 sene de kullanılır..
  • tam ismi: kieran james ricardo gibbs'dir. çok yerinde defansif müdahaleleri ve ofansif çıkışları olan bir ingiliz. orta sahanın ortasında oynayabilecek kadar teknik kapasitesi yüksek bir futbolcu. sol bek olarak bence harcanmaktadır. clichy'den daha yetenekli. ingiliz a milli takımında görmemiz an meselesi.
  • hakkında bu kadar az entry girildiğini görünce futbolu bırakmış olduğunu sandığım arsenal'in sol kanat oyuncusu. bu adam zamanında ronaldo'yu maymun etmiştir şampiyonlar ligi maçlarında.
  • 21 ağustos 2013 fenerbahçe arsenal maçında kobrayı salmış topçu
  • wenger'in hangi mantıkla bu adamda ısrar ettiğini anlamadığım, bek. ne savunmada güven veriyor ne ofansa düzgün katkı yapıyor. nacho monreal gibi bek varken, bu adamın arsenal'de ilk 11 başlaması saçmalıktan başka bir şey değil.

(bkz: wenger akıllı ol akıllı)
  • arsenalli topçuların** katıldığı bir partide sağlam squat yapmış bi ablayla takılan vasat sol bek.

link
  • arsenal'in resmi twitter hesabı üzerinden taraftarların bazı sorularını cevaplamış. video

- gıdıklanır mısın?
    * evet, bazı yerlerimden.

- ıssız bir adaya düşsen, eski/şu anki arsenal oyuncularından hangisini yanına alırdın ve neden?
    * muhtemelen eboue'yi alırdım. tanıdığım en komik insan, adaya neşe getirirdi.

- takımda en kötü giyinen kim?
    * per*. sanki ışıklar kapalıyken giyiniyormuş gibi görünüyor. kusura bakma per.

- fa cup'ta gelecek turda manu'yla oynayacağımızı öğrendiğinde nasıl bir tepki gösterdin?
    * çok büyük bir eşleşme. takımdaki herkes dört gözle bekliyor. şampiyon ünvanımızı korumak istiyoruz.

- rahatlamak için gittiğin favori yerin neresi?
    * evim. insanın evi gibisi yoktur. ailem ve arkadaşlarım orada.

- takımda en iyi ve en kötü kim fifa oynuyor?
    * en iyiler chamberlain ve theo. en kötü ise ramsey, artık oynamaya zaman bulamıyor.

- eastenders'ı izliyor musun? sence lucy'i kim öldürdü?
    * izlemiyorum. lucy kim bilmiyorum ve kimin öldürdüğünü de bilmiyorum. postacı olabilir mi?

- dünyanın en zengin takımının teknik direktörü olsan sol bek olarak kimi alırdın?
    * geçmişten roberto carlos, şimdikilerden ise kendimi alırdım.

- takımdaki en saf futbolcu kim?
    * hiç şüphesiz flamini. sürekli kızdırıyoruz/kandırıyoruz, o da her seferinde oltaya geliyor.
  • en büyük şansı oynadığı takımın altyapısından çıkmak olan, 2008-09'dan bu yana 7 yıldır a takımında bulunduğu arsenal'de beklenilen gelişimi gösteremeyen 1989 doğumlu (25) arsenal evladı* şahsiyet. sıradan bir oyuncu olmasına rağmen, hala kadroda bir diğer yetersiz nacho monreal'le beraber rotasyonda oynayarak yer bulan sol bek bir vatandaş.
  • bu yaz transfer yapması beklenen oyunculardan bir diğeri.