• reklamlarını görünce annemin zamanında "çok pis hamaratım" imajı çizdiği ve tek bi sayfa dahi açmadığını varsaydığım sararmış ve başka bi hanede rastlamadığım altın eller ansiklopedileri geliyor aklıma. o derece oldschool..feci.
  • ucuz reklamlardir. (bkz: cheesy)
  • --- spoiler ---
    reklamlarda oynayan adam* aslında abdullah kiğılı imiş...*
    --- spoiler ---
  • kiğılı ürünlerini en ufak bir alma ihtimalim vardıysa bile onu tam olarak sıfıra çekmiş reklamlardır. kalite, itina, yaratıcılık, cazibe, her şey sıfır. işte bu derece marketing'in 5p'sinin** birini güçlükle bir araya getirebilen insanların/kuruluşların bile malı götürebildiği bir acayip pazar bu ülkemizdeki. sadece üzücü...
  • lig tv'nin, istisnasız her reklam kuşağında yayınlayarak, "gömlek 39, pantalon 39, mont 99, takım elbise 199" cümlesini beynime implant gibi yerleştirdiği reklamlardır.
  • "gömlek 39, pantalon 39, mont 99, takım elbise 199" cümlesindeki "takım elbise 199" kısmını halit kıvanç'ın muazzam vurgulayışı taktire şayandır.

ayrıca: (bkz: kiğılı adamı)
  • bu seneki babalar günü reklamıyla artık güzel olan reklamlardır. babasız çocuklar ve çocuklarını kaybetmiş babaları da düşünerek hazırlanmış bence bu bu senenin en iyi babalar günü temalı reklam filmini çekmiş ve o eski kötü reklamlarını unutturmuştur.

edit: ya linkini koymuştum ama görüntülenemiyor. yanlış bir şey mi yaptım acep diye derin düşüncelere gark ettim. neyse. reklam güzel abi.
  • şu sıralar sinemalarda yayınlanan örneği enteresandır.

https://www.youtube.com/watch?v=spirsg2nfls
  • dağda taşta sağa sola bakış atan adamların oynadığı sürreal reklamlar dizisi.
  • "ne na na na" şarkısını kullandığı son örneğiyle, öncekilerden çok farklı olarak başarılı bulduğum çalışmalar. reklam filmi izleyeni yakalıyor, özellikle şarkı kiğılı'ya çok yakışmış; hatta son yıllarda gördüğüm en başarılı şarkı uyarlaması diyebilirim. dansçılara şapka giydirme fikrini de sevdim. bu reklam markayı gençleştirmiş. ayrıca tüketicisini dinlediğini gösteriyor. #degisimkigilida hashtag'i ve yeni reklam tarzı bu değişimin en somut örnekleri.
hesabın var mı? giriş yap