şükela:  tümü | bugün
 • mustafa miraç kaya'nın yönettiği “kiki lanet-i cin”, ikinci eşinden olan kızı elif'in hastalığına deva arayan muzaffer'in, bu arayış sırasında bir medyuma başvurmasıyla gelişen olayları konu ediniyor.

  vizyon tarihi: 14 şubat 2020
  türkiye dağıtım: tme films
  şirket: ema yapım
  tür: korku
  yapım yılı: 2020

  filmin konusu:

  “aradığı mutluluğu görücü usulü yaptığı evliliğinde bulamayan muzaffer, eşi şenay ve iki çocuğunu bırakıp, yasak aşk yaşadığı satı ile evlenir.

  satı ile evliliğinden dünyaya gelen kızı elif, dmd hastasıdır. ayrıca şizofreni hastası olan elif, sürekli halüsinasyonlar yaşamaktadır.

  kızının hastalığını kabul etmeyen muzaffer, kızını bu durumdan kurtarmak için sürekli doktorlara başvurur fakat hiçbir sonuç almaz.

  çareyi önce komşuları aracılığı ile tanıştığı astrolog yeliz'de, daha sonra ise yeliz aracılığı ile tanıştığı bedir isimli medyumda arayan muzaffer, bedir’in kızı için son çare olduğuna inanmaktadır.

  bedir’in elif’i kurtarma çabaları sonuç vermez. zira bedir’in de fark edemediği farklı bir etki sadece elif’i değil tüm aileyi çoktan esir almıştır ve muzaffer kendisi ile ailesini uçsuz bucaksız bir labirentin içinde bulmuştur.

  bedir’in aileyi kurtarma çabaları içerisindeyken farkında olmadan ortaya çıkartacağı sırlar, tüm bağları kopartacaktır.

  hangisi hayal, hangisi gerçek. siyah ve beyazın ortasındaki ince bir çizgide yürürken bir ailenin yok yere yok oluşuna tanıklık eden bedir’in bıkmadan usanmadan verdiği bu mücadelenin,aslında kanlı bir intikam savaşına dönüşmesi, hiç umulmayan bir netice ile son bulacaktır.”

  yönetmen: mustafa miraç kaya
  oyuncular: türkan kılıç, yaşar aydınlıoğlu, mustafa miraç kaya, müzeyyen paksoy, fatih hasanoğlu, ahmet elbistanlı, reyhan ilhan, elif çapkın
  senaryo: mustafa miraç kaya
  görüntü yönetmeni: emre karadaş
  müzik: sonay akçen
  vizyon tarihi: 14 şubat 2020

  filmin teaserını buradan izlemek mümkün.
 • (bkz: kiki)
  (bkz: do you love me)?
 • gişe rekorları kıracak yeni cinli yerli filmimiz. müthiş konusu ve senaryo sürükleyiciliği ile gişede yok satacağına eminim. türk sinema sektörü cinli film dışında bir şey yapamıyor arkadaş. siccin, fıccin, lanetül dehşet cin, kiki u love me cin derken sonra "para kazanamıyoruz diye ağlıyorlar. sinema filminde cin temalı film çekilmesinin nedeni düşük bütçe ayrılıp belli miktar gişe hasılatıyla kâr güdülmesinden kaynaklanıyor. nerden bakılsa 100 k gişesi olacak ve iyi para bırakacak. birde yayın hakları falan derken ordanda kazanacak. peki sonra ne olacak? yine 1-2 yıl sonra zikkocin, bilocinli film yapıştırıp parayı kıracak. hep aynı kısır döngü.
 • cinine de şeytanına da....bi bitmediniz mka...

  cinler gerçekten olsaydı bu adamları çarpardı ilk ne istiyonuz lan bizden diye.
 • korku türündeki yeni komedi filmlerimizden biri daha.
 • korku denince akla anca cin geliyo amk ulkesinde.
 • arkadaşımın oynadığı film.

  bunun korkunçlu halini görünce gülme krizine girdim.
 • boktan türk korku filmleri furyasının yeni elemanıdır. cin bok püsür olmadan korku filmi çekilememektedir bu memlekette. halkta korkunun kaynağı bu boş işler olduğu için yapımcısına, yönetmenine de bir şey diyemiyoruz.