şükela:  tümü | bugün
 • kiki musampa; 1977 kongo dogumlu, ispanya'nin malaga takiminda oynayan orta saha oyuncusu.
 • (bkz: musamba)
 • (bkz: musalla)
 • louis van gaal ın ajax ı çalıştırdığı 90'ların ortasında efsane kadroda yer alan ve kariyerine 1999'dan beri ispanya'da devam eden futbolcu. atletico madrid kadrosunda yer almakta manchester city e kiralık olarak gitmesi gündemdedir.
 • trabzonspor'un anlaşmaya vardığı, ajax, bordeaux, manchester city ve atletico madrid formaları giymiş olan ünlü futbolcu.
 • trabzonspor'a transferi yılan hikayesine dönen oyuncu. ne istanbul'da ne de trabzon'da hiç bir yönetici tarafından karşılanmadı musampa. menajeri, arada küçük pürüzler kaldığını söyledi trabzon'a gelmeden önce. sağlık kontrolünden geçirildi trabzon'da. oteldir, tesislerdir dönüp dolanıyo bugünden beri kendisi. şu an nerede olduğunu bilen de yok.

  trabzonspor başkanı takıma bu sene yıldız oyuncular kazandıracaklarını söylüyordu, şu anda bi tanesi trabzon'da kayboldu.

  not: son haberlere göre musampa'yla anlaşılamamış ve transfer olayı tamamen kapanmış. yönetimin büyük icraat(!)larından bir tanesi daha. ileride fıkra olarak gelecek nesillere aktarılacaktır bu olay. nedense hiç şaşırmadım ve başarılı(!) yönetimin ileride buna benzer bi çok icraata imza atacağından adım kadar eminim.

  bravo başkan ve adamları. puan durumunda onsekizinci sıradaki bır takıma çok yakışıyorsunuz doğrusu.
 • trabzonspor tarafından kesin olarak (allah'ım inanamıyorum) transfer edilen futbolcu. nedense bu kadar kesin bir durumdan sonra korkmaya başladım(!) bu yönetimden (bkz: #9939958).

  http://www.trabzonspor.org.tr/…id=589&haberid=34410

  böyle bir transfer hikayesine, böyle bir espri yakışır:
  "muşambayı aldık sıra poşette"

  özür dilerim herkesten!
 • teknik tercih(!)lerden dolayı trabzonspor'da genelde yedek kalan futbolcu. trabzonspor taraftar sitelerinden bordomavi.net duruma ilginç bir şekilde yaklaşmış:

  http://www.bordomavi.net/…p?page=duyurular&d_id=149

  tabi medya da olaya duyarsız kalmamış: (11 şubat tarihli fanatik gazetesi)
  http://img174.imageshack.us/…8/110207fanatikqd2.png
 • az alkmaar' la altı aylık mukavele imzalayan ve uzun bir aradan sonra willem ii maçıyla yeşil sahalara dönen futbolcu. kendisine yavaş dön de saçın başın dağılmasın demek istiyorum.
 • sen kalk... premier lig'den, la liga'dan sonra trabzonspor'a gel; kendini ve kariyerini ziya doğan gibi bir yetenek avcısına(!) emanet et. bir kere daha başlarken, arızalar vardı trabzon serüveninde. ziya doğan da bilindiği üzere, yabancı futbolcularla geçinebilen, onlara karşı toleranslı olabilen biri değildi. syzmek'i bile futboldan soğutan bir adamla kesişince yolları; kendi de ister istemez bir benzeri durum yaşadı neredeyse. fc seoul'a gitmiş, yazık günah.