• kuyruk sokumu bölgesinde olduğu için sonrasında hastanın bir süre kıçının üstüne oturamasına neden olan ameliyat.
  • ilk pansuman hayatından 20 yıl goturur adamin..eger ameliyat dikissizinden ise..
    (bkz: tecrube)
  • (bkz: fistul)
  • mesci isimli suserin gecirdiği ve askerliğinin son iki ayından sayesinde yırtabildiği ameliyattır.
    kendisinde edindiğimiz bilgilere dayanarak, ameliyatın kısa fakat sonrasında acı verici olduğunu söyleyebiliriz.
    hemde çok acı verici. adam "keşke askerde kalsaydım" diyebildi.
  • askerde 45 günlük rapor almanın en kolay yollarından biri.
  • eski erkek arkadaşımın bugün geçireceği ameliyat, beddualarım tuttu sanırım (bkz: çok ayıp)
  • iltihaplı olduğundan lokal anestezi pek kesmez. bağırtır. akabindeki 20 günlük dönemde askeri hastanede onlarca askerin gelip geçtiği poliklinik odasında kemeri çözüp, donu indirip, domalıp 5 dakka bekledikten sonra "götümdeki tamponu çıkarıp yerine yenisini takar mısınız lütfen" dedirtecek kadar ar, haya gibi duyguları parça pinçik eden şerefsiz bir olaydır.
    (bkz: kendimden biliyorum)
  • ilk pansumanda doktor sargı bezlerini çıkartırken;

bakankele: ahhhhh ölüyooom...
    doktor: bağırma len mü$terilerimi kaçıracaksın.
    bakankele: senin de, mü$terinin de...

edit: imla...
  • ardından, ayılma esnasında* "bu ne lan!? kuyruk takmışlar bana!" şeklinde tepki vermenin mümkün olduğu ameliyat.

(bkz: dren)
  • doktorumun tarifine göre bu hastalık ana karnında kalça dokularının yanlış birleşmesinden dolayı oluyormuş. birde ameliyat iki şekilde yapılıyor, açık ve kapalı diye tabir ediliyor. açık ameliyat sonrası pansumanınızı hastanede yaptırıyorsanız götünüzü görmeyenin hatırı kalıyor.
hesabın var mı? giriş yap