şükela:  tümü | bugün
  • herkese kıl olan kişilerin sıkca yaşadıgı durum
  • genelde lisede yasanan bi durumdur. kıl olunan adam hakkında "aha bak bu gözüne sürme çekiyo.", "olm bu topmuş lan." ve "bu herifi bi dövecem, bi dövecem..." modlarında cümlelerle tanımlanan "kıllık" durumu, adamla ilk sataşmanızdan sonra "neyse, sonra görüşcez olm senle." cümleleriyle biten geri adım durumlarıyla son bulur.
    sonra arkadaşları tarafından "o iyi bi herif olm nie kıl oluyosun ki?" ya da "bi tanışsanız yarılırsın lan, süper heriftir." gibi gaz cümlelerle kıl olan tarafın kendine "lan?" veya "acaba?" gibi soru cümlecikleri sorması sağlanır. ve (ne ilginçtir ki) bu kıl olunan lavuk bi şekilde mutlaka arkadaş ortamında kıl olanı yakalar ve bi muhabbet başlar. sonrası... oooof.
  • karsidaki insan akrep burcuysa icine dusmeniz olasi bir durumdur. akrepler genel olarak kildir, hele hele yeni tanistiklari insanlara hic pas vermezler. tek kelimelik cevaplarla arkadas olma girisimlerinizde popo ustu oturursunuz. ama pesini birakmayin derim. sonra bir bakmissiniz en, en, en yakin dostlariniz hep akrep burcundanlar.
  • önyargılı davranma sonucu ortaya çıkan kıllık durumunun bir şekilde bulunan ortak payda sayesinde göz ardı edilmesidir.
  • efendim, süper arkadaşmıyız bilemem 1 yıldır görüşmüyoruz lakin şöyle birşey var belki alakalıdır:

öncelikle
    (bkz: sarge/@the beatles)
    (bkz: the beatles/@sarge)

ardından
    (bkz: the beatles seveni ben de severim/@sarge)

evet, oluyor.
  • sonsuza kadar sürecek dostluğun işaretidir.
  • (bkz: önyargı)
  • kisinin kil oldugu durumlarin degismesiyle baslayan ve elde edilen arkadasligin tüm hayatina yön verdigi, sanildigindan daha da etkili durum.
  • sonradan yeniden kil olmayla sonuclanmasi pek mumkundur.