şükela:  tümü | bugün soru sor
 • bir ay kadar önce eskidji tarafından satışa çıkarılan, o gün bugündür üzerinde "satılık" afişi olan, tophane'deki tarihi hamam. aslen kılıç ali paşa külliyesinin bir parçasıdır.
 • deluxe hamam olarak yeniden açılmıştır.

  http://kilicalipasahamami.com/
 • öğrencilik yıllarımda 15-20 tl ye gittiğimiz güzel bir hamamızdı. 2004 te başlayan ticarileşme sonucunda restorasyonu tamamlandı ve şu anda kişi başı "135 tl" (60€) isteniyor seans başına.
 • mimar sinan eseridir.
 • sizi şımartma konseptli bir hamam. karşılama, ağırlanma, sunum vs "diyorsun ki ben prensesim". ortam çok nezih ve hijyenik. molton brown ürünleri kullanılıyor. sonra tellaklara bırakıyorsunuz kendinizi. herkes çok kibar ve nazik. şöyle söylin şu iki saatik huzur, his ve sonrasındaki harika yumuşak cilt için verdiğim en ucuz 150 tl'ydi. yine giderim, gitmek isteyenlere de öneririm.
 • hala 150 tlye kese köpük masaj full paket alabildiğiniz, rezervasyonsuz gidilemeyen hamam. gayet temiz ve nezihti ortam. turist de var bol bol. sadece gürültüye maruz kalmamak için, gelin hamamı gibi bir organizasyona denk gelmemeye çalışın derim.
 • tophane’de, kılıç ali paşa camii’nin sağ tarafında ve ali paşa medresesi sokağı üzerindedir.991(1583) yılında inşa edilen camiden bir müddet sonra, tek hamam olarak yaptırılmıştır. faaliyette olan hamam, mimar sinan yapısıdır. kitabesi yoktur.kapısının iki yanına bir sıra dükkan yapılmıştır. tezkireet- ül – bünyan‘ da ‘tophane’ de kapıdan ali paşa hamamı ‘ diye kayıtlıdır. paşa’nın diğer hamamı için fener kapısı hamamı bahsine bakınız. sokaktan bir merdivenle çok büyük camekana girilir. sekiz yüzlü bir kasnağa oturtulan kubbe içten dilimli trompludur. burası, küçük çatı fenerinden ve pencerelerden ışık alır. camekanın asıl hamama açılan iki kapısı vardır. sağdaki kapıdan kubbeli bir antrenin sol tarafındaki kapısından da hara reye girilir. camekanın sol tarafındaki kapısından yine bir antreye, buradan da hara reye ulaşılır. sağda keselik hücreleri vardır. büyük kubbe altında da altıgen bir göbek taşı bulunmaktadır. kılıç ali paşa, turgut reis’in yetiştirdiği değerli denizcilerimizden biri olup ilk zamanlar uluc lakabıyla anılıyordu. 961(1554)’de tershane kaptanı oldu. çeşme harbinden sonra kapudan-ı derya oldu.995 recebinin 15.günü (15 haziran 1587) kendi camiinde namaz kılıp akşamı, 90 yaşını geçtiği halde vefat etti. kabri, camii haziresindeki türbesidir.’kapudanlığı senesi yeniden bir donanma vücuda getirip sokullu mehmet paşa ile himmetleri bas’is –i sitayiştir. kılıç ali paşa’ nın ayrıca beşiktaş’ta da bir mescidi, eşi selime hatun’un da , fındıklı sırtlarında bir camii vardı. bu hatun kocası ile sefere gittiğinde gemide vefat etmiştir. çocukları olmamıştır. (kaynak: beyoğlu atatürk kültür merkezi kütüphanesinde ki istanbul hamamları (sf 209))

  merak edenler icin fiyatlari:

  hamam-170 tl
  cocuklar(6-12 yas) icin hamam-100 (1-5 yas arasi ucretsiz)

  derin bag dokusu masaji(75 dk) - 310 tl
  spor masaji(55 dk) - 230 tl
  aromaterapi masaji( 55 dk) - 210 tl
  anti-selulit msaji(45 dk) - 210 tl
  bolgesel masajlar (25 dk) - 140 tl
 • yapınca oluyormuş
  aslına uygun restorasyonu ile ulusal koruma ve yaşatma mimarlık ödülü ve 2017 europa nostra mimarlık ödülüne layık görülmüştür.
  restorasyona kurban giden niceleri yüzünden
  göbeklitepe'ye beton dökülmesi #75372315
  (bkz: #75181915)
  olması gerekeni yapanların parmakla sayıldığı ortamda yaklaşık 7 sene süren ve orijinal parçaların titiz arkeolojik çalışmalarla bulunup yerine yerleştirilmesi sonucu özgünlüğünü koruyarak restore edilmiş, ödülleri ve alkışı hak etmiştir.
  http://m.t24.com.tr/…3404?__twitter_impression=true
 • hamam'a gitmeyi severim. istanbul'daki hürrem sultan hamamı dahil tüm hamamlara gitmişimdir. lakin dün akşam gittiğim bu hamam, gördüğüm en güzel hamamdı. eklemek isterim ki en güzel hizmetti.