şükela:  tümü | bugün
 • en kotu kostum, en kotu replik, en kotu senaryo, en kotu film muzigi odullerini verdigim film.

  en kotu kostum : sovalyeler hic zirh yerine siyah kadifeden kumas giyer mi? selcuklular korsan mi ne? o zaman neden cifcilikle ugrasiyorlar?
  en kotu replik : iste demir, iste ors iste cekic, iste ates... bana sabaha kadar iki adet demir aslan pencesi yap.
  en kotu senaryo : tekfurun karisini dudukleyen suleyman sah malzemesi
  en kotu film muzigi : ulan madem muzigi arakladiniz peki ama o ortacag ortamina shaft ya da san fransisco sokaklarindan arakladiginiz polisiye muzigi olmus mu?

  a kuzucuklarim. neyin kasisi, neyin ugrasindasiniz? sorarim size...
 • bu filmde kilic arslani oynayacak sahis, (ki ben ona cüneyit diyorum) filmin basindan beri kilic arslan olarak arz i endam etmez. basta ormanda tarzanvari bi hayat sürmekle, herangi bi dile hakim olamamakta, ama yine de sacini kabartip ortadan ayirmayi, uzayinca kesmeyi de ihmal etmemektedir (bakin ne süper farketmisim, gercekten cok zekiyim. ormanda sacini nasil kestin akilliiiiiim demistim izlerken de). ormanda gecen yillar boyunca cüneyt bol bol inek öldürür inek eti yer. nasil oldugunu hemen acikliyim. ormanin icinde böyle tek basina bi inek görür. ormanin icinde böyle inegin ne isi var lan demez, direk saldirir üzerine. elini derisinin icine daldirir. (evet daldirir, bi sokar elini hooop diye ulasir pirzola ete) sonra da o eti cig cig yer. bunun üzerine olusacak hazimsizligi da ayni inegin sütünü sagip icerek giderir. derken kilic arslan kilic arslanligindan habersiz ormanda gezerken, türk kabilesi buna rastlar, aha kilicarslan derler, zira gögsündeki dövme her seyi aciklar, onu ele verir. sonra bunu alip özel egitim programindan gecirirler. türkcemizi ögretitler. (kilicarslanin gözünün önünde sürahiden suyu bosaltip "su... su..." diyerek, kendisine ekmegi gösterip "ekmek... ekmek..." diyerek), o da yetmez kilic sallamayi ögretirler, namaz kilmayi ögretirler, ve artik kilicarslan da ormanda siki dassagina denk gezen biri olmaktan cikar, türkce konusup arapca dua eden, usta bi akinci olur. olaylar gelisir.
 • turk sinema tarihinin essiz filmi. cuneyt arkin 'i aslanlar bulup yetistirmeye baslarlar. olaylar gelisir.

  not: eklemeden gecemeyecegim; filmin basinda yabani bir hayat surmekte olan ve aslanlarla yasamakta olan kilic aslan, filmin kirilma noktasinda sadece hristiyan askerlere saldirmasi ve musluman koylulere saygida kusur etmemesi ilginc bir gondermedir.
 • şövalyelerin krala bir vahşiden nasıl dayak yediklerini ballandıra ballandıra anlatırken kralın dayanamadığı ve sinirle "şövalyeliğin adını iki paralık ettiniz" dediği 1975 yapımı film.
 • kendine iki adet çelikten aslan pençesi yaptırdıktan sonra o pençeler ile kale duvarın içine elini sokup içeriden adam çekebilmesi ile beni benden almıştır. maşallah yarım metrelik kale duvarını tek seferde deldi...
  mevzubahis sahne aha şu videonun 8. dakikasındadır
  http://www.youtube.com/…vxag1u6huzg&feature=related
  ayrıca bir de yine aynı videoda hangi dakika olduğunu hatırlamıyorum ama iki adamı kale duvarına fırlatarak yapıştırıp amele sümüğü muamelesi yapmışlığı da vardır
 • an itibariyle kanal 7'de oynamakta olan; cüneyt arkın'ın ormanda aslanlar tarafından hiç insan görmeden yetiştirilmesine rağmen sinekkaydı tıraşla gezen bir karakteri oynadığı film.
 • film de bir nalbant dünyanın ilk protez elini yapıyor ama bundan hiç haberi olmuyor. fantastik bir film, ara sıra kanal 7 yayınlanır.
 • bugün kanal 7 ekranlarında tekrar bütün endamıyla boy gösteren filmlerin şahıdır, piridir, yücesidir. aslanlı sahnelerin bir kısmının hayvanat bahçesinde çekildiğini düşünüyorum sonradan birleştirilmiş sanırım.
 • şuan yine kanal 7 de yayınlanan türk filmi. (bu filmi kanal 7 dışında yayınlayan yok sanırım.)
 • abd'de meşhur olmaya başlayan film. abd'li bir şirket tarafından blu ray çekilip piyasaya sürülecek.