şükela:  tümü | bugün
  • saygı öztürk'ün sözcü gazetesi'ndeki köşesinde bugün itiraf ettiği olay.

"kılıçdaroğlu'nun dün açıkladığı belgeler bölüm bölüm geldi. ilk belgeler geldiğinde, kılıçdaroğlu bunları yetersiz buldu. üstelik sahte belgelerle kılıçdaroğlu'na tuzak kurulmuş da olabilirdi. titiz bir müfettişin yapması gerekeni yaptı, paranın gönderildiği bankalardan da teyitler alındı, hatta belgelere bile ulaşıldı. bunun için bazı partililerin yurtdışına gönderildiğini de belirtelim."

hemen soralım:
    1- belgeleri parça parça kemal kılıçdaroğlu'na getirenler kimlerdir?
    2- kemal kılıçdaroğlu bu belgeleri getirenlerin kendisine tuzak kurmuş olabileceğini neden düşünmüştür? bunlar kimdir ki tuzak kuracaklarından şüphelenmiştir?
    3- tuzak kuracağından şüphelendiği kişilerin fetö ile bir ilgisi var mıdır? varsa belgeler doğru olsa bile onların operasyonuna destek vererek ne yapmaya çalışmaktadır?

"hemen belirtelim, bu belgeler chp tarafından basına da belli bir süre verilmeyecek, her fırsatta cumhurbaşkanı erdoğan'ın istifası istenecek. nitekim, kılıçdaroğlu'nun neler açıklayacağını milletvekilleri de merak ediyordu. belgeler açıklandıkça, “tayyip istifa” sesleri grup toplantı salonunda yankılandı."

hemen soralım:
    1- madem kemal kılıçdaroğlu belgeleri teyit ettirmiştir, neden basına vermemekte ısrar etmektedir? ısrarla paylaşmayacağını söylemektedir?

(bkz: kemal kılıçdaroğlu'nun belgelerinin kaynağı)

(bkz: kılıçdaroğlu'nun belgelerle suç duyurusu yapmaması)

(bkz: kılıçdaroğlu'nun belgeleri paylaşmaktan çekinmesi)
  • (bkz: cekingense demek ki)

furki birak allasen olmuyor, velev ki belgeler sizinkilerden geldi, gercek degisecek mi belgeler sahte olmadiktan sonra?
  • belgeleri illa birisi getirecek, kılıçdaroğlu kendisi gidip bankalardan toplamaya çalışmayacak sanırım

ayrıca adam yapması gerektiği şekilde gelen belgeleri sorgulamış, doğruluğu için birkaç kaynakla daha iletişime geçmiş. double check, 4 eyes principle ne varsa uygulanmış

sonrasında da açıklanmış.

lan adam “kandırılmamak” adına yüm çabaları sarfetmiş hala kimden geldi belgeler kimden geldi

doğru ve gerçek belgenin kimden geldiği neden bu kadar önemli onu yazsana.
  • arkadaşlar swift işlemlerinin dökümlerini illa kılıçdaroğlu'ndan almanıza gerek yok. 15 pound vererek web sitesinden alabilirsiniz dökümleri. neyin peşindesiniz anlamadım ki.
  • hemen soralım:

1- furkinin annesinin feto ile olan bağlantısı hala ortaya çıkmadı mı?

hemen soralım:

1- furki fetocu gençliğin sözcüsü olduğunu kabul etti mi yoksa kandırıldım mı dedi?

hemen soralım:

1- özgür düşünceyi savunan furki, neden kendisi hakkında söylenenleri mahkeme kararıyla sildiriyor?

hemen soralım:

1- furki, fetocularla takılırken ümmet sakalından; che görünümlü, küpeli bir özgürlük savaşçısı olmaya evrilmenin sebebi karı kız düşürmek miydi?

hemen soralım:

1- furki sikindirik algı operasyonu yapmak için kastığın başlıklara her yerde bknz vermeyi bırakır mısın artık?

hemen sorunca kesin cevap veriyormuş. yayalım kesin bilgi.
  • furkan bey ne yapıyorsunuz. neden dünden beri bu konu ile ilgili başlıklar açıyorsunuz. bu debelenmenin sebebi nedir. ancak bu kadar laf kalabalığının arasında yorum yapmadığın bir konu var. belgeler gerçek mı sahte mi. ha yorumlarından gerçek olduğunu kabullendiğin belli. peki böyle bir durumun gerçek olduğunu bile bile nasıl savunuyorsun. bunlara cevap vermeni bekliyorum. varsa tüm bunlara rağmen olayı savunacak argümanların söyle biz de savunalım.
  • evrak, kaset, kumpas, belge, skandal, spekülasyon peşinde koşmayı bırakıp proje üretmeye başlanmadığı sürece sonuç alınamayacağının anlaşılması için daha kaç hüsran lazım?

ülkeyi ileriye taşıyacak proje sunun bize, belge değil.
  • herkes sakız çiğner karakız tadını çıkarır demiş eskiler. sanırım chp tadını çıkaracak bir süre. belgelerin sahte olduğunu iddia edenler yavaş yavaş sessizliğe bürünecek. daha sonra kamuoyuna açıklayacaklarını düşünüyorum.
  • furki'nin bu konuda sorduğu sorular çok da absürt sorular değil, ben de merak ediyorum. ama benim için şu net: belgeleri fetö temin etmiş olsa bile bu meseleyi itibarsızlaştırmaz, önemli olan belgelerin doğru olup olmadığıdır.

bir yargılama sırasında da suçludan bilgi alabilirsiniz. suçludan alınan bilginin doğru olması yeterlidir. suçlunun bu bilgiyi ne amaçla verdiği ayrı bir konu olup ona ilişkin yargılamayı ayrıca yaparsınız.

o yüzden, sevgili furkan, neden bu kadar belgenin kaynağına takılıyorsun? bu kadar fetö hassasiyeti kasmanın sebebi genç siviller örgütüyle olan geçmişin mi? eğer öyleyse siktir et, halk bunu umursamıyor. bunları ciddiye alan biz muhalifleriz, bizi de ciddiye alan yok, o yüzden sana bişey olmaz.
  • sevgili furki recep'in 2 ay önce "yolsuzluk yapanları aramızda tutmayacağız" dedikten bir süre sonra belediye başkanları görevlerinden zorla istifa ettirildi.
    şimdi bu zorla istifa ettirilenler yolsuzluk mu yaptılar ve eğer yaptılarsa neden haklarında dava açılmadı.