şükela:  tümü | bugün
  • abdülkadir selvi'den kemal kılıçdaroğlu'na açık çağrı. yazının sonundaki "tercih zamanı" vurgulaması pek manidar. en sondaki üç nokta, hukuki olarak sıkıntı çıkmak üzere ben uyarayım ama siz bilirsiniz der gibi.

anlayana.

--- spoiler ---

chp genel başkanı’nın 15 temmuz gecesi darbeye karşı çıkmasını, chp milletvekillerinin bombalanan meclis’e gidip demokrasinin yanında yer almasını önemsiyorum. ancak bir o kadar da kılıçdaroğlu’nun 15 temmuz’a kontrollü darbe demesini ise yadırgıyorum.

kim kontrollü darbe diyor? fetö’cü kaçaklardan adem yavuz arslan diyor. ekrem dumanlı, tarık toros, fuat avni diyor. bir de siz diyorsunuz kemal bey. sizin yeriniz onların yanı mı olmalı?

kılıçdaroğlu bir tercih yapmalı. 15 temmuz’da darbeye karşı canı pahasına mücadele eden milletin mi yanında olacak, yoksa kontrollü darbe diyen fetö’cülerin mi yanında yer alacak?

darbecilerin bombaladığı meclis’te demokrasi nöbetinde mi olacak, yoksa gazi meclis’in kürsüsünden kontrollü darbe demeye devam mı edecek?

kemal bey, tercih zamanı...

--- spoiler ---

http://mobil.hurriyet.com.tr/…ercih-zamani-40522169
  • onun öncesinde abdulkadir selvi'nin dürüst ve ilkeli bir gazeteci olmak ya da olmamak arasında bir tercih yapması gerekmektedir. "0" samimiyetle yapılmış bir çağrıdır. çağrıyı yapan önce iddiasının gerçek olup olmadığı konusunda önce "kendisini" sonra kamuoyunu inandırmalıdır.
  • kılıçdaroğlu eğer cumhurbaşkanlığı seçimde aday olabileceğine dair bir sinyal verseydi kendisine kimse ilişmeyecekti. onun yerine "ben aday olmayacağım" dedi ve ortak aday arayışına gireceğini söyledi. bu da bence onun ipini çekti. şimdi onun gitmesi için düğmeye basılacak ve yerine gelecek kişi "kendi aday olmaktan korkmayacak" sapına kadar bir solcu olacak. muhtemelen "ben başkan olmak için geliyorum, solu muhalefete hapsetmeye kimsenin hakkı yoktur" filan gibi popülist söylemlere de sahip kendi cenahında tutulan bir dallama olacaktır. sonra yapılacak operasyonda kılıçdaroğlu alaşağı edilirse bu kişi kendisi sadece chp adına başkan adayı olacak ve güzelce kaybedecektir.

kılıçdaroğlu siyaseti epeyce öğrendi aslında. siyasetin "ben şuraya geleyim" sanatı değil de "sonuç alma sanatı" olduğunu farketti ve sonuç alacak şekilde davranıyor benim gördüğüm. sonuç için ortak aday gerekiyor, ve bu sonuç alıcı siyaset birilerini rahatsız ettiğinden şimdi onu devirmek için işe başlayacaklar.
  • abdülkadir selvi'ye samimi çağrımdır. kemal kılıçdaroğlu'na sataşacağına, biraz da akp'nin darbenin soruşturulmasındaki engellemelerini, o gün yaşananlardan fetö denilen pisliğin hain planının yanında, başka kimlerin ihmali olabileceğini sorsun. demokrasi ve hesap verilebilirlik kavramlarını hürriyet'te akp borusunu üfleyerek anlayamaz. abdülkadir selvi, bir tercih yapmalısın.
  • korku cumhuriyeti..
    muhalefet adına ne varsa yok etmek için hep aynı yöntemleri kullanıyorlar
    hedef göster-karala-suçla-tutukla
    bakalım bu defa da işleyecek mi..
    dik dur kılıçdaroğlu sakın korkma doğru bildiğini söyle
    kendisi iki gün hapis yattı diye yıllardır ekmeğini yiyor seni hapsetse ne olacağını en iyi onun bilmesi lazım
  • gidin de avrupa'da abd'de daeş'le paralel tezleri savunun bakalım, ne oluyor. kanı nerenizden alacaklarını hep birlikte izleriz.
  • ' fetöcüler de kontrollü darbe diyor, k.k. da kontrollü darbe diyor, bu fetöcülerin yanında durmak demektir'. ben bu mantığı anlayamıyorum, nasıl bir saçmalıktır. şimdi ben bir müslüman olarak allah vardır diyorum, hristiyan da allah var diyor. şimdi ben hiristiyanların yanında mı duruyorum. bir aynı doğruyu söylemek söyleyen farklı kişileri aynı mı yapar?
  • abdülkadir selvi bu satırları okuyorsa eğer o da tarafını seçmeli.

ışid de allah bir ve tek diyor. abdülkadir bey de tahmin ettiğim kadarıyla allah bir ve tek diyor. bence tarafını seçsin. ya ateistlerin tarafına geçsin ya da ışid denen o teröristlerle aynı taraftadır. kendisi de azılı ve eli kanlı bir teröristtir.

evet abdülkadir tercih senin.
  • zamanı gelince zindana gireceksiniz diye herkesi tehdit ederken iyi bir köşe yazarı düşüncelerini açıklarken kötü. bu kafayla daha çok birilerinin oyuncağı olmaya devam ederler.
  • malum cenah tarafından zeminin hazırlandığını gösteren yazı. türk siyaseti garip olaylara şahit olabilir.