şükela:  tümü | bugün soru sor
 • partili cumhurbaşkanı’nın kılıçdaroğlu’nu eleştirdiği cümleden bir bukle bu sözler. cümlemin tam hali şöyle;

  “bu zat ömründe devletten aldığı maaş dışında anlının teriyle bileğinin ve yüreğinin gücüyle tek kuruş kazanamamış, ticaret yapamamış, risk alamamış, şirket kurmamış birisidir.”

  hayır anlamıyorum ben arkadaş. devletten alınan maaş alnının teriyle kazanılmıyor mu demek isteniyor mesela? ya da bir şekilde sermayesi olmayan, ticaret yapamayan benim gibi insanlar risk alamadı mı oluyor? şirket kuramayan milyonlar var bu ülkede, milyonlar. bırak şirket kurmayı, işsiz milyonlar var. ayrıca bir siyasetçinin başarısı geçmişte şirket kurmasıyla mı ölçülüyor? eğer öyleyse cumhurbaşkanı’nın kurduğu şirketler hangileri? bu konuşmanın bir kısmında geçen kılıçdaroğlu’nun elindeki belgelerde iddia edilen man adasındaki şirketi kuranlar alın teri ile mi kurmuştur mesela?
 • faşist söylemiyle benden aldığı vergilerle ssk’yı batırmış bir kişiye söylenmiş olan söz. erdoğan da çok güzel dalga geçmiş bununla tebrik ederim.
 • tarihimizdeki sadrazamlar da şirket kuramadığı için osmanlı battı zaten. devlet adamı olmak neydi; emekti, eğitimdi, liyakatti, saygıydı, şevkatti, vatan sevgisiydi, devlet baba olmaktı.

  not: kılıçdarı da savundurdunuz sonunda bana.
 • öykünüp durduğu osmanlı'da padişahların ve devlet adamlarının hepsi hepsi esnaf kökenliydi çünkü. enderun falan kasap yetiştiriyordu.
 • kemal kılıçdaroğlu chp'nin başında kaldığı sürece, akp'nin sittin sene seçim kaybetmeyecek olmasına rağmen neden durmadan kılıçdaroğlu ile uğraşırlar anlamıyor ben.
 • genc yasta 20’lerin ortasinda girisim yapmis a.s. ortagi bir zat olarak soyluyorum; sirket sahibi olmak cok da matah bir sey degil. her sirket kuran kisi de elon musk degil.

  hayati boyunca sirket kurmamis veya yetersiz servetleri nedeniyle kuramamis olan milyonlarin: “evet kilicdaroglu yetisiz biridir.” diyerek destek verecegi soylem.

  sirket kurmayip cogu sirketi iyi yoneten cok sayida yonetici var bu dunyada. cogu sirket sahibinden daha bilgili ve vizyonlular. hele hele turkiye’de sirket sahiplerinin cogu cok yetisiz, ozelliksiz, sadece umarsiz girisimleri ile ilerliyorlar; pek hesap kitap bilmeden.

  hatta buyuk bir kurumda calismak sirket kurmaktan daha zor. yetkin degilseniz buyuk bir kuruma giremezsiniz, girseniz de barinamazsiniz ama biraz paraniz varsa sorgusuz sualsiz sirket kurabilirsiniz; cok matah bir sey degil. (anonim sirket kurmak icin sermaye yuksek ama sahis sirketi vs. cok az miktarlara bir gunde kurulabiliyor. -5 bin gibi bir sey olsa gerek-)

  erdogan da sacmaladigini biliyor mutlaka, sanilanin aksine zeki bir adam. kendi soyledigine inanmadigina adim gibi eminim ancak halk boyle yemleri yedigi ve kendisi de cikar sagladigi icin boyle seyler soyluyor adam, kendisine kizamam; firsat verirseniz kullanirlar.
 • saçma sapan bir itham
  memurluk suç mu amk?
  devleti ayakta tutan sütunlardır memurlar.
  adam şirket kurmamış olabilir ama sgk başındayken, dindar görünümlü olup da kaçak işçi çalıştıran primi eksik ödeyen, sgyı dolandırmaya çalışan bir çok şirketin, orospu çocuğunun ebesini bellemiş olabilir.

  kılıçdaroğlu suçlu tabi; baksn başbakan cb olamadığı için çoluğunu çocuğunu abdullah gül gibi yanında taşıyıp ticaretine aracılık yapma imkanı bulamamış. çoluk çocuğu gemicikler sahibi değil, oğlu başbakanın oğlu gibi kumarhanelerde para ezmiyor.
  neyse siktir et!
 • 15 yıldır devletten maaş alan birisinin söylemi.

  edit: unutmuşum, 8 sene de belediye başkanlığı var.
  hatırlatma için teşekkürler @bestern