• erdoğan açıklaması. kılıçdaroğlu'nun 1999'daki 2.5 milyar zararının, bugün tüfe hesabı ile 42 milyara geldiğini söylemekte.

bir kaç dakika sonra ise erdoğan "ssk emeklisi 257 lira maaş alıyordu. bugün 1430 lira maaş alıyor en düşük ssk emeklisi." ifadesinde bulunuyor. tüfe ile 2.5 milyarlık borç 17-18 katına çıkıyor da, ssk emeklisinin aldığı 257 tele neden 17-18 katına çıkmıyor?
  • sosyal güvenlik kurumu şu an batmakla kalmadı can çekişiyor resmen.
    en düşük maaş 1.404 tl. o da 10 ay sonrası vergi arttırımı yüzünden 1.400 liranın altına düştü!
    emeklilik yaşı ile prim gün sayısı arasındaki açık ara fark, emeklilerden kesilen ilaç paraları, hastanelerde ağrı kesici vur gönder sistemi, eczanelerden alınan muayene ücretleri, yıllar sonrasına verilen sıralar, emekli olamadan ölen insanlar, zorunlu sağlık sigortası altında sigorta şirketlerini zengin etmek...
    daha bitmez bu liste.

ülkede ağrı kesici, antibiyotik, antidepresan satışları rekor seviyelerde, kanser oranları almış başını gidiyor, küçücük çocuklar anlamsız hastalıklara kapılıp ilaç veya ameliyat olamadığı için ölüyor...

sonra sağlık sistemimiz iyi kılıçtar ssgayı badırdı...
    ya bi yürüyün gidin.
    biz battık gömenimiz yok.
  • kendi seçmeni ile dalga geçen akp genel başk.'nın sözü. seçmenleri düşünsün.
  • şimdi anlamadığım bir nokta var. "batmak" kelimesini kullanıyor ya sayın yetkililer.

az batırmak, çok batırmak diye bir şey var mı ki bunun sidik yarışına girdiler şimdi? batınca komple batmış olmuyor mu? yarım batmış gemi mi olur?

bilen yeşillendirsin lütfen. bilmediğimden soruyorum.

-sgk'nızı nasıl istersiniz?
    +az batık olsun..
  • düşünme yetisini kaybetmeyenler için bu ülkede yaşamanın ne kadar zorlaştığını anlamamıza da yarayan ifadeler.
  • ısıt ısıt yedir.

merkez sağ partilerin klasik özelliğidir. önce kısa vadede gelir yaratacak niteliksiz ama halkın gözüne erken çarpacak sektörleri poh pohlar sonra yarattığı sahte ekonomik mucize balonu patlayınca böyle 20 yıl öncenin olaylarını diline sakız eder.

evet bu gün 38 yaşında emekli olan adamın emekli maaşını ben ödüyorum çalışarak evet sgk batacaktı bu kesin di o dönem ama nasıl oldu da daha da battı? asıl cevap verilmesi gereken soru bu.
  • ekinlerimizi yaktı, ilk doğan erkek çocukları öldürttü, kum fırtınaları çıkarttı.... pardon yanlış başlığa gelmişim.
  • dolar 4 lira oldu, euro benzinle yarışıyor adeta..

ama gündemimiz yine kılışdaroğlu yine ssk.

benim korktuğum yandaş basının çıkıp ''zarrab kılıçdaroğlu ile çalışmış'' falan demeleri.
  • az bile söylüyor. ağzına sağlık valla.

öyle bir muhalefet anlayışı var ki adamlarda, ne söylerse söylesin cevabı yok. yarın öbür gün de bu sözlere karşılık damat ferit anması düzenler chp.

şimdi bu 42 milyar dolar mevzusu dillendikçe dillenecek, belli bir zaman sonra da herkesin zihninde "ya evet gerçekten öyle olmuştu" fikri oluşacak. peki buna muhatap olan kılışdar ne yapacak? sen ben ne yapıyorsak onu yapacak. öyle izleyecek.
  • kılıçdaroğlu hayranı değilim belirtelim.
    sayın cumhurbaşkanımızın acilen
    danışmanlarını gözden geçirmesi gerektiğini düşünüyorum.
hesabın var mı? giriş yap