şükela:  tümü | bugün
 • şu anda ülkeyi bir gizli koalisyon yönetmekte. yönetememe krizi büyüyor. iflas eden yenikapı ruhunu yeniden canlandıramazlarsa çöküş çok esaslı olacak. giderek ipliği pazara çıkan iktidar merkeziliğini koruyamaz hale geldi. bugün ismailağa, ülkücüler, sağ kemalistler, yarın başkaları. giderek büyüyen oranda devleti paylaşmak zorundalar. yoksa devlet sadece onların başına çökecek. bunu da 'yerli ve milli' bir dava için yeniden bayrak açarak yapabilirler. krizden kurtulmanın yolu yeni krizlerdir, faturası halka çıkarılacak savaşlar, zamlar, artan sömürü koşulları, işsizliktir. bunu yaparken kimsenin sesi çıkmasın diye yeniden milli yeniden yerli olmak zorundalar. kaybedecek çok şeyleri var.

  "seçimlerde nasıl ittifaklar olacak, tartışılsın.
  "afrin'e gireceğiz.
  "bu kadar katlı binaya ne gerek var?
  "savaş yeniden parlasın.
 • tr705 gibi tipler partide bulunduğu sürece destek vermeyeceğim eylemlerin söylemidir.
 • kendisi hariç herkese dokunmak isteyene karşı söylenmiş karşı tarafın tarzında olan cümledir.

  (bkz: içimizde bakan ve m.vekili düzeyinde fetö'cü yok)

  kılıçdaroğlu'nu aşırı savunduğumdan değil ama kendi derin çetesini kuranlara karşı ancak bu şekilde bir üslupla karşılık verilebilir.
 • bir ülkenin ana muhalefet lideri için bu cümle nasıl kurulur. böyle bir tehlikenin hisedilmesi bile demokrasinin bittiğine işaret eder. derhal bir yetkilinin çıkıp chp için böyle bir tehlike olmadığını açıklaması gerekir.

  tanım: yok artık.
 • rte söylese "hüloooğ" çeken adamların demokrasi ve hukuk devleti ahkamı kesmeye çalıştığı başlık.

  aloooooo!! böyle mi gördünüz reisinizden :)))))