şükela:  tümü | bugün
  • köylü milletin efendisi değil bazılarının kölesi olmuş maalesef.

kilicdarogluna-manevi-kizinin-koyunde-sok

kemal kılıçdaroğlu’nun üç kez ziyaret ettiği ve “manevi evladım” diye bir öğrenciye eğitim bursu verdiği çorum’un güney köyünde seçimlerde chp’ye 1 oy çıktı.

24 haziran’da köyde sandıklar açıldığında sonuçları gören chp’nin görevlileri büyük şok yaşadı. güney köyünden chp’nin cumhurbaşkanı adayı muharrem ince’ye 1, yine köyü üç kez ziyaret eden kılıçdaroğlu’nun partisi chp’ye 1, ak parti’ye 233, mhp’ye 18, hür dava partisi’ne 1, vatan partisi’ne 1, chp’ye 1, sp’ye 3, iyi parti’ye 6 oy çıktı. cumhurbaşkanlığı seçiminde sandıklardan recep tayyip erdoğan’a 253, meral akşener’e 6, temel karamollaoğlu’na 3 oy çıktı.

chp lideri kemal kılıçdaroğlu’nun köye geldiğinde misafir edildiğini belirten ercan metin, köylerinin hedefinin 2023 olduğunu söyledi, takdirin halkın olduğunu belirterek, kararına saygı gösterilmesini istedi. seçimlerde 271 seçmenin oy kullandığını açıklayan metin, ak parti’ye 253, mhp’ye 18, chp’ye ise 1 oy çıktığını sözlerine ekledi.

chp liderinin sgk genel müdürü olduğunda ssk hastanesinde 3 günde muayene olduğunu, 2 günde ise ilaçlarını alabildiğini unutamadığını kaydeden köy sakinlerinden hasan bozkurt ise o günleri yaşadığını ve unutmadığını belirtti. köyde kılıçdaroğlu’na 1 tane oy çıktığını hatırlatan bozkurt, onun da köye gelen sandık görevlileri tarafından verildiğini tahmin ettiklerini söyledi.

“bir allah’ı, biraz de tayyip erdoğan’ı çok seviyorum”

recep tayyip erdoğan’ı çok sevdiğini anlatan bozkurt, “tayyip erdoğan gibi bir cumhurbaşkanı görmedim. 15 temmuz gecesi oturdum ağladık. 15 gün boyunca çorum’a gidip geldim. hürriyet meydanı’ndaki saat kulesinde bekledim. beni cennete de, cehenneme de gönderecek cenab-ı allah. ama tayyip erdoğan öl dese ölürüm. yaşadığımız kadar yaşamışım. köydekilerin hepsi cumhurbaşkanı recep tayyip erdoğan’ı çok seviyor. başka sevilecek bir şey yok, bir cenab-ı allah, bir tayyip erdoğan. son sözüm bu” diye konuştu.
  • atatürk yaşasaydı,

''umutsuz durumlar yoktur, umutsuz insanlar vardır. ben hiçbir zaman umudumu yitirmedim.''

sözünü her yerden sildirirdi.o bile bu cehalet karşısında pes ederdi.bilemiyorum belki de etmezdi.

ben ettim.
  • - bunu yazan da haber ajansı ha. burada haber adamın bir kız çocuğunu okutmasıdır, gerisi iha'nın eşşekliği. (evet şeddeli)
  • hiç anlamayacağım bir konu; kılıçdaroğlu'nun ssk müdürü olduğu zamanlarda durum kötü şimdi iyiyse neden şimdiki sgk müdürünü övmüyorlar. sokakta adamın ismini sorsan bilen %1 çıkmaz.

e bu işin sorumlusu siyasilerse bürokrat kılıçdaroğlu'na niye söversiniz? yok sorumlu bürokratsa sgk müdürüne neden övgü yok?
  • sesli guldum.

bir koyu uc defa ziyaret edip tek oy cikartabilmis bizim capsiz kemal. haberde aktarimi yapan koylu de bu isin neden hicbir zaman sandikla cozulmeyeceginin guzel bir ispati olmus.
  • haber ajansı adamı biraz daha konuştursaydı haşa ''recep tayyip erdoğan son peygamberdir'' diyecek diye korktum.

sonuçta insan lan bu! bu kadar kötü körüne bağlanmak nedir.
  • eğer iyi bir işi sonunda karşılık umarak yapıyorsanız, onun adı artık 'iyilik' değildir. 'yatırım'dır.

kılıçdaroğlu'nun ilk seçenekte ısrarcı olacağını düşünüyorum.