şükela:  tümü | bugün soru sor
  • #kılıçdaroğlunesoktu* olacağı yerde, gençlerin fiziksel ve ruhsal gelişimlerini sıkıntıya sokmamak adına patlatılan heşteg.
  • sosyal medyayi sallayan hastag.

akp halen daha ilk soku atlatamadi. zira aradan gecen bunca zamana ragmen guclu bir aciklama duymadik. yapilan 1-2 ciliz aciklamada zaten direk birbirleriyle celiserek tutarsiz bir reaksiyon cikardi ortaya.

chp'nin bir sure daha buradan yurumesi gerekiyor ki sonuc alabilsin, o da ne kadar alabilirse.
  • 15 yıl boyunca belki de ilk kez hükümet sıkıntıda iken(ekonomik ve reza davaları) gündem değiştirme için yapılan bir anlık kılıçdaroğluna yapılan rest ile topun ağzına getirmiştir kılıçdaroğlu bu hükümeti.gerçek muhalefet böyle yapılmalı ve son 2 yıldır chp'de görülen bu artış beni memnun etmekte, ayrıca hükümet hikayenin önüne geçmeden önce daha fazla bu tarz açıklamalar yaparak gündemi arttırmalılar.sonuç olarak kılıçdaroğlu söyledikleri ile hükümete 3.yarayı açtı eğer süreci iyi yönetirlerse sonuç almaları işten bile değil.özlenen muhalefet geri döndü
  • -bana sorduğun her sorunun cevabını verdim. senin hangi dümenler çevirdiğini biliyorum. kaçak güreşme. kandırılan bir adam bu memlekete faydalı olamaz.

- 15 yıldır bu ülkede tefecilere çalışan sen değil misin? bir de faiz lobisi ile mücadele et. yapabilir mi, yapamaz. yakasını tefecilere kaptırmış. şimdi de efendim önlem almamız lazım diyor. sana bir sır vereyim. kimse duymasın. seni tefeciler de kandırıyor.

- başından bu yana afrin harekatının destekçisiyiz. ordumuzun yaptığı mücadele türk halkının mücadelesidir. erdoğan’ın mücadelesi değildir. bu siyasallaştırılamaz. ordu görevini siyasallaştırıyorsunuz. bu vatana ihanettir.

-benim oğlum askerlikten kaçmadı, benim oğlum çürük raporu almadı. benim oğlum fakirin, fukaranın oğlu nasıl askere gittiyse öyle askere gitti. senin çocukların ne oldu? hanedanın çocukları ne oldu? sen benim ayarım değilsin, arkamdan laf söyleme.

- mann adası belgelerine sahtedir dediler. 29 kasım 2017’de bugüne kadar kürsüde salladığın her kağıt, belge sahte çıktı demişti. 5 aralık’ta da götür savcılığa var sahte demişti.

- savcılık iddianamesinde diyor ki chp’nin bize verdiği belgelerle halkbank araştırma kurulunun bize verdiği belgeler aynıdır. şimdi soruyorum recep bey, istifa edecek misin? sahte diyordun?

- insanlar işsizlikten, açlıktan, yoksulluktan kendilerini yakıyorlar. bu ankara’daki beylerin ar damarı var mı?

- kamyon şöförü, tır şöförü, taksi şöförü kardeşim sana en pahalı mazotu satıyorlar. o mazotu onlara içireceğim.

- kerkük’ün bizim için ne kadar önemli olduğunu biliriz. ortak kültürümüz var. kerkük’te türkmenler sistemli bir şekilde öldürülüyorlar. hükümetten bir laf duydunuz mu? haberi bile yoktur.

- peki fetönün bankasına gazetesine televizyonuna sahip çıkan hangi şerefsizlerdi.? maaşının fetönün bankasına yatırılması için dilekçe veren hangi şerefsiz vekildi. zaman'ın stv'nin önünde türk polisine karşı canlı kalkan olan kimin şerefsizleriydi?

- genel kurmay başkanını hangi şerefsizler içeri attı, şerefsiz bir insan bana şeref namustan bahsedemez ordunun içinde yuhalattılar komutanları.

13 şubat 2018 grup toplantısı kemal kılıçdaroğlu konuşmasının bir bölümüdür.