şükela:  tümü | bugün
 • şirin payzın’ın cnn türk’te chp milletvekili levent gök’e sorduğu soruya verilen cevaba göre suç duyurusunda bulunulmamıştır. bulunulması yönünde de bir kararları yokmuş, belki ileride düşünürlermiş.

  madem kemal kılıçdaroğlu elindeki belgelere güvenmekte ve mahkemede belgelerin kaynağı sorulduğunda cevap vermekten korkmamakta, neden suç duyurusunda bulunmuyor? erdoğan’ın avukatları da gün bitimine kadar suç duyurusunda bulunmaya çağırmışlardı ama ilginç bir şekilde yemedi.

  yoksa kılıçdaroğlu belgeleri kimden aldığının ortaya çıkmasından mı korkuyor? levent gök de “biz kaynağımızı akp’nin düşmanlığına göre mi seçeceğiz?” anlamına gelecek imalarda bulunarak aslında kaynağın kim olduğuna dair çok ilginç tüyolar vermiş oldu.

  kim ki o akp’nin düşmanı olan ama açıklamaktan çekindikleri kaynak?

  hangi ülkededir bu kaynak? okyanusun berisinde midir “ötesinde” mi?

  (bkz: kemal kılıçdaroğlu'nun belgelerinin kaynağı)
 • bakıldığında hukuki bir engel bulunmamaktadır. türkiye'den man adasındaki hesaba para göndermekte yasaldır. o ülkede vergi olmaması ülkenin yasaları ile alakalı bir durumdur. ortada bir suç unsuru bulunmadığından akp hep bir ağızdan savcılığa ver diyor şirket kurmak ve şirkete para göndermek suç değildir. böylelikle chp ne derece bağımsız olduğu meçhul yargı sisteminden eli boş dönecek ve kamuoyunda akp nezdinde bakın aklandık imajı oluşacak. ayrıca ortada bir suç unsuru var ise savcılık otomatikmen konu hakkında re'sen soruşturma açmakla yükümlüdür.

  burada rahatsız edici olan para transferi yapan kişilerin söylemleri, eylemleri ve bulundukları konumları. paranın yasal yollar ile elde edilip edilmediğidir yani paranın kaynağıdır.

  ülkenin cumhurbaşkanı vatandaşına yerli ve millilik vurgusu yapacak, döviz boz çagrısı yapacak, vergi ödemesini telkin edecek, kendi ülkesine yatırım yapılmasını isteyecek, iş adamlarına yurt dışındaki paranızı türkiye'ye getirin diyecek (bkz: varlık barışı) hatta işi bir adım öteye götürüp milyoner değiliz diyecek fakat ortaya konulan iddialara sadece sahte diyerek geçiştireceksin, bu yanlış.

  uluslararası bankacılık sisteminde swift kodları her iki bankada da kayıtlıdır bunların teyidi pek tabii mümkündür. kaldı ki ıslak imzalı dekontlar dahi mevcut.

  burada yapılması gereken iddiayı açıkça çürütmektir. çürütemiyorsan benim param değil çocuğumun, kardeşimin, dünürümün parası der işin içinden çıkarsın fakat milletin yüzüne nasıl bakılır vicdanlar rahat eder mi orası ayrı.
 • furkan'a bugün fazla mesai yaptırıyorlar galiba. oğlum git yat, sabah girmen gereken uygulama dersi falan vardır.